«Запалимо світло в Україні» – протест в Ульмі (фото, відео)

«Запалимо світло в Україні» – протест в Ульмі (фото, відео)

 

Під таким гаслом учора, в Ульмі (Німеччина) пройшов флеш-моб на знак протесту проти масованих ударів рашистських окупантів по енергетичній інфраструктурі України 10-11 жовтня.  Як вияв спротиву проти геноциду української нації росіянами у різноманітний хворобливий спосіб, у якому вже ніхто в цивілізованому світі не сумнівається. 

Саму акцію, організовану українцями, вдалося втілити у реальність усього за пару-трійку годин. Коли до авторки цієї замітки, з-поміж інших, звернулася диригентка з Донецька Дарія Шевчук – вимушена переселенка в м. Ульм із ідеєю флеш-мобу, то відмовити у допомозі було неможливо. Задум виглядав уже майже повністю оформленим, Даша навіть флаєр виготовила самостійно. Залишалося взяти на себе практичний супровід організації протесту. На запитання скептиків, що кожне масове зібрання в ФРН потрібно за 2 дні заявляти в органи правопорядку, швидко знайшлася відповідь у німецькому законодавстві: коли інформаційний привід є нагальним, як-от масоване бомбардування нашої Батьківщини, кожен у Німеччині може зібратися на, так зване, спонтанне зібрання. У цій частині відчувається, що Німеччина настільки прогресувала у розвитку демократичних процесів і свобод, що тут справді кожен може вільно висловити свою думку, відстояти свої права, не остерігаючись переслідувань. 

Помалу задум Дарії, одягнувшись у правові шати, почав матеріалізовуватися. Інформація про українську акцію швиденько розлетілася всіма можливими каналами зв‘язку між місцевими українцями та втікачами від російсько-української війни в місті над Дунаєм. Потужна реклама зробила свою справу: на початок флеш-мобу біля Ульмівської Ратуші, під жовто-блакитним стягом, який ще на початку повномасштабного вторгнення росії в нашу країну за особистою вказівкою мера Ульма – Ґюнтера Ціша був вивішений на стіні адмінбудівлі, зібралося понад 150 українців. 

Кожен учасник флеш-мобу тримав у своїх руках свічу, неначе взиваючи до Неба освітлити і зігріти Україну. Потім присутні організованою ходою пройшли до найвищого Собору у світі – Мюнстера, де утворили коло, а посередині, на землі виклали із свічок карту нашої незламної Вітчизни. Українці багато співали, чим викликали чималий інтерес у перехожих-німців, які схвально відгукувалися про Україну та висловлювали підтримку нашому героїчному народу у боротьбі проти путінської тиранії. 

Дашу, авторку ідеї флеш-мобу, переповнюють почуття, адже вона навіть у найсміливіших мріях уявити собі не могла, що її скромний задум знайде таку масову підтримку в серцях людей. «У митців натхнення приходить декількома шляхами: через біль та любов, – каже диригентка з Донецька, – іноді вони ідуть поруч. Саме так і сталося у соєму випадку. Любов до Батьківщини та біль від того, як нищать її, стали рушійними силами, які надихнули мене на ідею флеш-мобу. Чому саме «запалимо світло»? У дитинстві багато хто з нас боявся темряви. Тепер ця темрява серед нас! Але ми маємо запалювати світло! Як знак того, що ми пам‘ятаємо, хто віддав своє життя за це світло. Як знак, що в кінці тунелю буде світло»!

А шанований в Ульмі сімейний лікар українського походження Олег Якіляшек, який разом із дружиною, не зважаючи на щільний робочий графік, прийняв участь у цій спонтанній, проукраїнській акції, дуже мудро зауважує: «Тоді, коли ми об‘єднані, як народ, ми є непереможні  і можемо досягати своїх цілей. Всі закордонні сили мають на меті нас роз’єднати, використовуючи відмінності між нами, українцями. Однак ці відмінності є нашим багатсвом. Вони повинні робити нас сильнішими, консолідованішими, згуртованішими, бо якби ми були однакові, як сіра маса, тоді б ми ризикували перетворитися на рабів. А так ми є вільними і гордими людьми!». 

Оксана Кузьмінська

http://

 


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.