Закарпаттям мандрує раритетний “Микола Запорожець” (фото)

Закарпаттям мандрує раритетний “Микола Запорожець” (фото)

Про пробіг Закарпаттям легендарного автомобіля “Микола Запорожець” пише в мережі Фейсбук Павло Білецький:

“У рамках проекту Микола Запорожець відвідали Берегово, Виноградів і Хуст. Побували на КПП Лужанка та КПП Вилок. Поспілкувалися з виноградівськими автовласниками.

У Хусті помітили теж чимало автомобілістів на іноземній реєстрації. Багато з них чули про нашого старенького Запорожця на польських номерах, який побував під Верховною Радою як приклад безглуздості непомірних ставок розмитнення авто.

Адже у Польщі активісти ГО ЗАВТРА розмитнили це авто на іноземні номери за 250 доларів. При чому, Запорожець немає екостандарту Євро-5, як це вимагає безглузде українське законодавство (обов’язкова відповідність євро-5 у нас є одним із головних чинників великих ставок ). Він навіть немає Євро 4, 3, 2 і 1. Максимум Євро 0. Разом з тим, у ЄС такий автомобіль можна розмитнити, приблизно за 40відсотків від його вартості, а у нас – за 300 відсотків. Хоча рівень життя у Польщі і в Україні різниться… Зараз, аби повернути Запорожець на українські номери, нам треба заплатити 3000 доларів!

Аби цього не було, ГО ЗАВТРА через нардепів з УКРОПУ зареєстрували 2 законопроекти 5561 і 5562 . Перший про скасування Євро-5, і введення техогляду замість цього обмеження. Другий – про розмитнення за пільговими ставками автомобілів з іноземною реєстрацією незалежно від екостандарту і року випуску. Виняток- автомобілі з Росії. У перспективі добре б Може проекти не є ідеальними, але вони є реальним кроком на зустріч цивілізованому ринку вживаних автомобілів в Україні. Власне цій темі і присвячений проект Микола Запорожець і автопробіг цього зразка укравтопрому Закарпаттям і Україною.

23 липня орієнтовно на 12.00 Микола буде в Мукачеві та Ужгороді. Спочатку на Кінчеші, потім на ТЦ Токіо в Новому районі. Заплановано також відвідати Чоп, Перечин та Березний”.

+2
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *