Закарпаття заполонило отруйне чар-зілля (відео)

пізньоцвітНа Закарпатті зацвіла небезпечна квітка. Пізньоцвіт осінній своїм виглядом нагадує першоцвіт – фіолетовий шафран. Насправді ж рослина містить отруту. У деяких районах області нею вкриті цілі поля. Там не можна випасати худобу, і на це нарікають місцеві мешканці.

Поле, рясно вкрите фіолетовими квітами, милує око. Але зірвавши рослину, можна наразитися на справжню небезпеку. Настільки отруйну рідину вона виділяє.

Інна Кваковська, начальник наукового відділу Ужанського національного природного парку:

– Колхіцин небезпечний тим, що визиває порушення і кровообігу, і нервової системи. Можна затерти очі, можна визвати опіки шкіри очей, сітківки ока.

Небезпечне і саме насіння рослини. У селі кажуть: якось воно змішалося із зерном і кури, які клювали його, загинули. Тому в період цвітіння галявини, де багато цих квіток, обгороджують.

Анна Докій, мешканка с. Ставне:

– Отруйна вона є сама по собі,і не зриває ніхто. Там обгороджено, там є табличка, знак, шо не можна, шо корови туди не гонять.

Хоча пізньоцвіт осінній і небезпечна рослина, нищити її не можна. Вона занесена до Червоної книги як зникаючий вид. А от, наприклад, у Австрії усе навпаки.

Інна Кваковська, начальник наукового відділу Ужанського національного природного парку:

– У них цей вид дуже швидко поширюється, займає великі площі, і для того щоб зменшити його поширення, вони його занесли у список навіть інвазійних видів, з якими ведуть боротьбу через те, що дослідили їхні науковці, що пізньоцвіт осінній у складі сіна погіршує надої молока.

Квітне пізньоцвіт осінній протягом двох місяців, переважно на відкритих ділянках. Тому під час прогулянок лісом біологи радять бути обачними і не зривати невідомих рослин.

Марина Коваль, Юрій Ковальов, Новини, телеканал “Інтер”


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


НОВИНИ ПАРТНЕРІВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.