Закарпаття відвідали представники Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні

міграційна-службаНа Закарпатті перебували представники Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні Дмитро Плечко та Ганна Копцюх.

У рамках візиту експерти зустрілися з представниками міграційної служби краю – начальником управління у справах іноземців та осіб без громадянства ГУ ДМС України в Закарпатській області Юрієм Марковським та начальником відділу по роботі з біженцями та соціальної інтеграції Миколою Товтом. Обговорювалися питання реадмісії між Україною та Європейським Союзом. Наголошувалося на необхідності проведення транскордонних зустрічей з цієї проблематики. Експерти УВКБ ООН поділилися своїми пропозиціями, які, на їхню думку, незабаром мають набрати чинності щодо Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового захисту. На часі також впровадження єдиної електронної бази даних шукачів захисту.
З початку року до ГУ ДМС в Закарпатській області із заявами за захистом звернулися 20 іноземці. Серед поданих заяв найбільша кількість від громадян Афганістану. За часткою звернень про надання статусу біженця область входить в трійку лідерів у державі. За результатами розгляду 3 осіб отримали статус біженця і 6 – додатковий захист. Усього ж на статистичному обліку територіального органу міграційної служби перебуває 137 біженців та осіб, що потребують додаткового захисту.
У рамках свого візиту на Закарпаття співробітники УВКБ ООН в Україні також мали робочі зустрічі в Мукачівському та Чопському прикордонних загонах, Ужгородському міськрайонному та обласному адміністративному судах.

Ольга Поштак, головний спеціаліст по зв’язках з громадськістю та ЗМІ ГУ ДМС України в Закарпатській області

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *