Закарпаття найблагополучніший регіон в Україні, щодо СНІДу

1У понеділок, 17 червня, під головування заступника голови облдержадміністрації Івана Качура відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

 Сьогодні в Закарпатській області на диспансерному обліку перебуває 299 ВІЛ-інфікованих осіб. Хоча в Закарпатті найменші темпи поширення недуги – кількість інфікованих зростає, розповів головний лікар обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом Іван Миронюк.

Під час засідання було прийнято програму співпраці служби протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та Мукачівської Православної єпархії в напрямку протидії поширенню ВІЛ-інфекції в середовищі регіональної уразливої групи населення – трудових мігрантів та їх найближчого оточення. За словами Івана Миронюка, левова частка нових випадків інфікування припадає саме на закарпатців, що працюють за кордоном. Представники духовенства запевнили – вже сьогодні вони активно долучаються до вирішення проблеми, спілкуються на цю тему з прихожанами під час приватних бесід, готові поширювати інформаційні буклети у церквах тощо.

– Від теоретичних напрацювань, ми всі повинні переходити до практичних дій в напрямку протидії поширення ВІЛ-інфекції. Ця тема стосується кожного закарпатця. Проблема є, і люди повинні про неї знати і бути обережними, – наголосив Іван Качур. – Сьогодні ми затверджуємо програму, тому прошу всі сторони відразу включитися в роботу.

Також цього дня підвели підсумки виконання «Обласного комплексного плану заходів із забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД» у 2012 році та завдання на 2013 рік.

 

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *