Закарпатцям про особливості оподаткування спадщини

Копия податокСпадкоємці, які отримали спадщину мають сплатити податок на доходи фізичних осіб до бюджету. Сума доходу, що підлягає оподаткуванню,  зазначається у річній податковій декларації.
У випадку отримання спадщини, яка оподатковуються за 0-ю ставкою, або об’єктів спадщини, з яких було сплачено податок під час їх оформлення, подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи не потрібно.
Нагадуємо, якщо Ви отримали спадщину від батьків, чоловіка або дружини, дітей, у тому числі усиновлених, всі вони є членами сім’ї І-го ступеня споріднення, успадкована від них власність оподатковується за 0-ю ставкою ПДФО. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення. Отримана спадщина від них оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5% від вартості успадкованого.
Якщо ж майно успадковує фізична особа, яка має статус дитини-сироти, але якій виповнилось 18 років, від члена родини ІІ-го ступеня споріднення, то вартість об’єкта спадщини також підлягає оподаткуванню за ставкою 5%. Нагадуємо, що особа, у разі досягнення нею повноліття, втрачає статус дитини, дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Звертаємо увагу, що оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав регулюється ст. 174 Податкового кодексу України.
Інформаційно-комунікаційний відділ
Головного управління Міндоходів у Закарпатській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *