Закарпатцям повідомили, що процедура видачі посвідчень учасника бойових дій довготривала

війнаЗа даними військових формувань, станом на початок травня учасниками антитерористичної операції є понад чотири тисячі закарпатців, з них понад 300 зазнали поранень, 63 загинули.

Про соціальний захист військовослужбовців та членів сімей загиблих учасників АТО та проблеми, які виникають в процесі роботи з цими громадянами розповіла заступник начальника управління у справах інвалідів, ветеранів війни та праці – начальник відділу з питань захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Наталія Омелянюк.

    Відповідно до чинного законодавства, “Посвідчення  учасника  бойових  дій”  видається  органами  Міноборони,  МВС, МНС, СБУ, Служби зовнішньої розвідки,  Державної пенітенціарної служби,  Управлінням державної охорони, ДПС, Адміністрацією Державної   прикордонної   служби,   Держспецзв’язку   за   місцем реєстрації ветерана.

«За попередніми даними 80 закарпатцям – учасникам АТО встановлено статус учасника бойових дій та видане відповідне посвідчення», – повідомила Наталія Омелянюк.

Посвідчення  члена  сім’ї  загиблого видається  органами  соціального  захисту  населення за місцем реєстрації громадянина, при встановленні причинного зв’язку загибелі військовослужбовця з виконанням службових обов’язків при участі в АТО. За словами Наталії Володимирівни, членам 50 закарпатських сімей цей статус встановлено, решта оформляють  документи.

«Процедура видачі посвідчень учасника  бойових  дій довготривала, – наголосила посадовець. Нині відсутня і юридична база для встановлення статусу добровольцям», – зазначила Наталія Омелянюк і додала, що відповідно до Указу Президента, Кабінету Міністрів України доручено невідкладно забезпечити скорочення цієї процедури та ініціювати внесення змін до законодавства.

Цьогоріч з обласного бюджету виплачено матеріальної допомоги на суму 5,4 млн. гривень. «На сьогодні здійснено виплати 56 сім`ям загиблих мешканців Закарпатської області – учасників антитерористичної операції у розмірі по 100 тис. грн., – каже Наталія Володимирівна, в тому числі 22 в нинішньому році на суму 2,2 млн.грн. Крім того, по 5 тисяч гривень матеріальної допомоги виплачено 141 пораненому учаснику АТО та 1086 непораненим учасникам – по 2 тис. грн. Касові видатки за цією прогамою у 2014 році склали 15,3 млн.грн.», – поінформувала фахівець і наголосила, що з державного бюджету виплачено  або готується до виплати по 609,0 тис. грн. всім родинам, де встановлено причинний зв’язок загибелі військовослужбовця з виконанням обов’язків військової служби  при участі в АТО.

Військовослужбовці, які мають статус учасників бойових дій і відповідне посвідчення, мають право на безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або можуть одержати компенсацію вартості самостійного санаторно-курортного лікування. За словами Наталії Омелянюк, відповідне лікування забезпечується чотирма санаторіями сфери мінсоцполітики: «Перемога» (м. Київ), «Батьківщина» (м. Трускавець), «Слава» (м. Миргород), «Салют» (м. Одеса), а також санаторіями, путівки до яких закуповують органи соціального захисту населення. На сьогодні, до Мінсоцполітики України подано заявку на закупівлю 106 путівок для учасників АТО. Для отримання такої путівки, військовослужбовці повинні звертатися до місцевих органів соціального захисту населення. При собі необхідно мати паспорт, посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни та медичну довідку за формою 070-О. Документи подаються особисто, або уповноваженою особою.

Військовослужбовці, які ще не мають статусу учасника бойових дій і відповідного посвідчення, оздоровлюються в краї за благодійними путівками. «Санаторно-курортними закладами області виділено 55 путівок, з яких станом на середину квітня використано 50. Деякі санаторії оздоровлюють учасників АТО за власною ініціативою та за поданням військового госпіталю і місцевих адміністрацій. Військовослужбовці, учасники антитерористичної операції, які мають статус учасника бойових дій і які не мають його, можуть  оздоровлюватися й у відомчих санаторно-оздоровчих закладах міністерств оборони та внутрішніх справ», – зазначила фахівець.

Крім того, обласною Програмою «Турбота» щодо посилення соціального захисту громадян на 2015 рік, передбачено можливість відшкодування вартості самостійного  оздоровлення військовослужбовців. «На сьогодні за даною програмою лікування у санаторії «Синяк» пройшов 1 учасник АТО на суму 3780 грн., ще 2-є знаходяться на лікуванні у Виноградівському реабілітаційному центрі Обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів. Заяв щодо протезування від учасників АТО до управлінь соціального захисту не надходило», – поінформувала Наталія Омелянюк.

Наразі в області 22 сім’ї загиблих військовослужбовців взято на  квартирний облік, оскільки вони потребують покращення житлових умов.  Іншим родинам надано відповідні консультації. «Квартирний облік,  згідно з чинним законодавством ведеться лише органами місцевого самоврядування: сільськими, селищними та міськими радами. І просити кошти на забезпечення житлом з державного бюджету можна лише за умови, що сім’ї перебувають на  квартирному обліку», – наголосила посадовець. Водночас, за її словами,  наразі  відсутні кошти на забезпечення житлом даної категорії громадян. Райдержадміністрації та міськвиконкоми продовжують роботу зі взяття на квартирний облік військовослужбовців, учасників АТО. Департаментом соцзахисту ОДА підготовлено та направлено листи до центральних органів виконавчої влади щодо  виділення  коштів на закупівлю житла для забезпечення сімей загиблих військовослужбовців – учасників антитерористичної операції.

Прес-служба Закарпатської ОДА

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *