Закарпатців обіцяють залишати без світла не більше, ніж на дві години

електроенергіяГенеральний директор ПАТ «Закарпаттяобленерго» Віктор Петров розповів про можливі відключення споживачів від електроенергії.

На прохання обласних телеканалів сьогодні, 1 грудня 2014 року, генеральний директор ПАТ «Закарпаттяобленерго» Віктор Володимирович Петров прокоментував ситуацію з можливими обмеженнями в енергоспоживанні. Пропонуємо вашій увазі це бліц-інтерв’ю.

Кор.: Вікторе Володимировичу, розкажіть детальніше, чому плануються графіки відключень від електроенергії? І чи це по всій Україні чи тільки по Західному регіону?

Петров В. В.: На жаль, виникла аварійна ситуація на Запорізькій атомній електростанції, виведений з ладу 3-й енергоблок потужністю 1000 мегават, що й призвело до критичної ситуації в об’єднаній енергосистемі України. У зв’язку з цим Державна компанія НАК «Укренерго» видала розпорядження про введення графіків аварійних обмежень потужності та електроенергії по всіх енергокомпаніях України для збереження цілісності енергосистеми. Тобто, обмеження запроваджуються по всій державі загалом, а не лише по Західному регіону чи по Закарпаттю.

Кор.: Чи є бодай приблизні прогнози, впродовж якого терміну вдасться запустити 3-й енергоблок Запорізької АЕС?

Петров В. В.: За наявною інформацією, ситуація не є критичною. Попередньо, відновити роботу енергоблоку вдасться за тиждень, можливо, трішки більше.

Кор.: Яким чином відбуватимуться відключення?

Петров В. В.: На рівні кожної області щороку розробляються графіки аварійних відключень, які погоджуються усіма зацікавленими структурами, в тому числі обласною державною адміністрацією. У рамках цих графіків і відбуватимуться відключення, але виключно в тому разі, якщо надійде відповідна команда від диспетчера, у нашому випадку – від головного диспетчера Західного регіону.

Кор.: На що розраховувати людям? Скільки їм сидіти без світла? Півдня, кілька годин?

Петров В. В.: Якщо все ж таки надійде команда від диспетчера, то ми будемо намагатися чергувати споживачів, тобто, робити так, щоб відключення по кожному окремому населеному пункту становили не більше 2 годин.

Кор.: Чи можуть у даному випадку якось допомогти ситуації споживачі?

Петров В. В.: Безперечно! Я прошу всіх наших споживачів самостійно обмежити власне споживання електричної енергії, особливо в пікові ранкові та вечірні години. Достатньо кожному не ввімкнути в години пік пральну машину чи закип’ятити воду не в електричному чайнику, а в звичайному на газовій плиті – і споживання суттєво зменшиться. Лише таким чином ми всі разом можемо зменшити навантаження на об’єднану енергетичну систему України.

Прес-служба «ПАТ Закарпаттяобленерго»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *