Закарпатці вимагають націоналізувати енергетичні компанії (ФОТО)

Сьогодні в прес-центрі “Нове Закарпаття” розмовляли про проблеми, що стоять на заваді нормальному розвитку підприємництва. 

прес

Директор ТОВ “ЕКОБУД” Віталій Постолакі, торкнувся співпраці із “Закарпаттяобленерго”, який є монополістом на ринку послуг електроенергії. Крім сплати за використану електроенергію монополіст нав’язує підприємствам  авансові платежі вперед на місяць. У випадку неоплати відключають електроенергію. Така практика вимиває обігові кошти, заважає нормально розвмватися бізнесу. Також Віталій порушив питання встановлення лімітів на використання електроенергії. Якщо ти перевищив ліміт ти платиш за електроенергію за подвійним тарифом. Тому підприємці вимагають скасувати ці драконівські тарифи і хочуть працювати  .
Подібна ситуація за плату при використанні за воду. За перевищення використання ліміту на воду плата береться у 5 кратному розмірі. Ужгородський “Водоканал” за рахунок підприємців таким чином хоче залатати дірки у водопроводах.
Відомий бізнесмен Сергій Ратушняк торкнувся питання відшкодування ПДВ. В Європі цей податок відшкодовується автоматично. У нас цей податок став елементом отримання кримінальних доходів. Коли фірми здійснюють фіктивний вивіз товару, а за це держава відшкодовує податок. Ясно, що за це йшов відкат чиновникам.
Обленерго і облгази зареєстровані в офшорах і йде вимивання коштів за кордон. Тільки під вимивання коштів українських підприємців через обленргокомпанії створені низка постанов КМУ і ін. підзаконних актів, що дозволяє їм вимагати від бізнесу в односторонньому порядку наступні платежі, що мають ознаки узурпації з метою отримання надприбутків:
– передплата за 2-3 місяці;
– плата за кожний кіловат ТУ у новобудові;
– плата при недобрі потужності;
– плата з коефіцієнтом за перебор потужностей;
– плата за недовантаженість власних ТП (трансформаторних підстанцій).
І все це здійснюється на ґрунті повної і протиправної монополї. Всі користувачі електроенергії змушені предавати на баланс енергокампаній змонтоване за власний кошт обладнання. Таким чином обленерго збільшує свою капіталізацію.У Словаччині наприклад ви маєте можливість обирати постачальника електрики. І вони кредитують ваші витрати за споживання електроенергії.
Таким чином знищується вітчизняне підприємництво, а отже і зменшується база оподаткування.
Уряд має негайно повернути всі борги підприємцям, навіть за рахунок золотовалютного резерву. Має бути погашений реальний ПДВ та передоплата з податку на прибуток. Автоматично повертати ПДВ, відмінити всі підзаконні акти, що регламентують роботу облгазів, обленерго. Відмінити технологію НКРЕ нав”язування схем енергетичним кампаніям. Все має бути прозоро, оплата лише по факту.
“Вимагаю негайно, пакетом, відмінити всі підзаконні акти, що встановили таку систему платежів в галузі енергетики і перейти на цивілізовану оплату “За фактично спожитий товар”. Адже енергія є таким же товаром як і хліб, черевики і цемент і мають діяти на однакових і виключно ринкових умовах.
Негайно розглянути питання повної націоналізації енергокомпаній, які придбані непрозоро і за ціною значно нижче ринкової,” – підсумував Сергій Ратушняк

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *