Закарпатці презентували книгу відомого українського поета у Пряшеві (ФОТО)

Нещодавно в ужгородському видавництві TIMPANI вийшла книга відомого українського поета Словаччини Йосифа Збіглея «Вибрані твори», який живе і творить неподалік Ужгорода, у Михайлівцях.

Як витвір книговидання – це справжній 560-сторінковий фоліант поважного формату, що відзначено і в одній із рецензій в Україні: «Завдяки видавцеві Ярославові Федишину і художникові Миколі Дем’яну книжка виглядає неначе подарунковий альбом, де все вивірено до титли і коми… Нагадує контрастне  полотно екрану, на якому починається захоплюючий фільм».

Йосиф Збіглей поет від Бога, і видання цілком суголосне його таланту. «Відкритість до світу, притаманна його віршам, – пише Дмитро Павличко,   –     поєднується з відверто культивованим інтелектуалізмом, з намаганням збагнути сутність людського буття… Близькі до сучасної словацької та чеської поезії його вірші мають і щось типово українське в собі, що, мабуть, можна було б визначити як сковородинське прагнення задивлятися у свою душу».

Упорядкував видання, підготував розлогу передмову «Погляд краєчком ока на художній світ Йосифа Збіглея» та примітки Дмитро Федака.

У Пряшеві в Центрі української культури презентація  Збіглеєвої книги зібрала широке коло шанувальників таланту автора, З виходом у світ вибраних творів у велелюдному залі автора щиро вітали його колеги зі Спілки українських письменників Словаччини Йосиф Шелепець, Ілля Галайда, Степан Гостиняк, Юліус Панько, Юрій Бача, Микола Мушинка.  З увагою вислухали присутні також виступи голови  Ради Союзу русинів-українців Словацької республіки Петра Сокола, професора Михайла Романа, Дмитра Федаки та Ярослава Федишина.

Модератор зустрічі – голова Спілки українських письменників Словаччини Іван Яцканин – підтримував  належний тонус зібрання  від самого початку до завершення.

Окрасою презентації стали артистичне читання кільканадцятьох віршів Йосифа Збіглея колишньою акторкою Евеліною Гвать, а також музично-пісенний супровід колективом учнів Музичної школи міста Воронова на Топлі.

На завершення Голова Ради СРУСР Петро Сокол за особистий вклад у розвиток культури русинів-українців Словаччини вручив Дмитрові Федаці Почесну грамоту, а Іван Яцканин – квиток почесного члена Спілки українських письменників Словаччини.

Йосиф Збіглей щиро подякував директору видавництва TIMPANI Ярославу Федишину та упорядникові, автору передмови, приміток й редактору Дмитрові Федаці за високий професіоналізм у процесі підготовки видання і випуску у світ.

Фото Івана Яцканина та Магди Мушинки.

   Михайло ДЕЛЕГАН

дмитро4 дмитро федака дмитро федака2 дмитро федака3дмитро3 дмитро2 дмитродмитро дмтро2

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *