Закарпатці отримали добру нагоду піднятися на найвищу гору Західних Бещад (фото)

Закарпатці отримали добру нагоду піднятися на найвищу гору Західних Бещад (фото)

З нагоди 15-ї річниці вступу Пoльщі до Єврoсoюзу на українсько-польському кордоні 1 травня було відкрито тимчасовий перехід “Лубня-Волосате” строком на 5 днів. Сотні мешканців Закарпаття скористалися нагодою щоб потрапити найкоротшим шляхом до Польщі. Деякі з них здійснили сходження на найвищу точку Західних Бещад гору Тарниця.

Павло Федака:

Завдяки відкриттю на 5 днів пішохідного переходу між Україною і Польщею: Лубня – Волосате, здійснив 17-ти кілометровий похід Західними Бещадами(Бескидами). Піднявся на гору Тарниця (1346м) , яка є найвищою точкою цього гірського масиву. 
Вразила кількість туристів, які їдуть на цю культову гору зі всієї Польщі, дуже багато молоді, а також маленьких дітей. Можливо це пов‘язано з тим, що у 1953 році на Тарницю піднівся Кароль Войтила,який пізніше став Папою Римським Іваном ПавломІІ.
Колись у селі Волосате, яке знаходиться у підніжжя Тарниці переважно мешкали українці, але ІІ Світова війна та подїї після неї внесли свої корективи, людей виселили, а село зникло, тільки у 1987 році відродилося поселення. На старому цвинтарі ми ще можемо знайти могили з відновленими надписами українською мовою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *