Закарпаття вшанувало пам’ять жертв Голодомору (ФОТО)

Закарпаття вшанувало пам’ять жертв Голодомору (ФОТО)

У суботу, 24 листопада, в Ужгороді на набережній Незалежності відкрили і освятили монумент жертвам Голодомору. Участь у пам’ятному заході взяли керівництво області та міста Ужгород, представники дипломатичних установ, духівництво, військовослужбовці, керівники установ і відомств краю, громада обласного центру.
Надзвичайно зворушливим і чуттєвим стало театралізоване втілення образу дитини-свідка страшних подій голодомору в Україні у виконанні вихованки Рахівського позашкільного закладу освіти із с. Костилівка Вікторії Волощук. Щирість дитини не лишила байдужим нікого з присутніх.
До сьогоднішнього дня Закарпаття залишалося єдиною областю в Україні, в якій не було встановлено меморіального знаку жертвам Голодомору. Монумент «Свіча пам’яті» освятили представники різних релігійних конфесій, а ввечері у храмах області відбудуться поминальні панахиди.
Сотні колосків пшениці і палаючих лампадок поклали присутні до підніжжя монументу, а на балконі будівлі облдержадміністрації запалили свічки в пам’ять про світлі душі убитих голодом українців. Тим самим Закарпаття долучилося до загальнонаціональної акції «Запали свічку».
Водночас в атріумі Закарпатської обласної державної адміністрації розмістили стенди з копіями архівних документів, які в хронологічному розрізі висвітлюють історію Голодомору та наслідки цього страшного злочину проти народу України.
На підвіконні палахтить
Скорботи полум’я священне –
То свічка пам’яті горить
За всіх безвинно убієнних…

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *