Закарпаття – одне з найкращих за результатами адміністративно-територіальної реформи

Закарпаття – одне з найкращих за результатами адміністративно-територіальної реформи

Спроможне місцеве самоврядування в Україні створено і результат по Закарпаттю є одним з найкращих, хоча адміністративно-територіальна реформа проходила в області складно. Про це зазначив Іван Лукеря, заступник Міністра розвитку громад та територій України сьогодні на форумі «Re:Open Zakarpattia».

У результаті виборів 25 жовтня обрано 71 місцеву раду, наступний етап – питання розвитку, каже Іван Лукеря. «Ми хочемо відрити країні, регіону, світу кожну громада, яка була створена. Дати відповідь, куди ми біжимо, – каже Іван Лукеря. – На сьогодні у державній стратегії регіонального розвитку маємо абсолютно новий підхід до планування. Ми відійшли від підтримки просто громад і підійшли до планування підтримки певних типів територій».

За словами посадовця, зараз кожен регіон, громада розглядає власні смартспеціалізацїі, що треба створювати протягом наступного року. Друге питання — інституційне забезпечення громад. З цієї метою, планується підсилити роль і функції ОДА в провадженні політик і координації державних органів, а регіональні агенції повинні працювати у новому форматі і стати офісами регіонального розвитку та євроінтеграції.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *