Закарпатський волонтер повернувся з зони АТО (ФОТО)

02 липня 2014 року в прес-центрі «Вся Закарпатська Правда» відбулася прес-конференція активіста ГО «Антикорупція» Богдана Хаустова на тему: «Зона АТО. Реалії війни очима закарпатських учасників».

ХаустовЯк розповів учасник прес-конференції, у червні почали надходити періодичні повідомлення від громадських активістів про те, що закарпатські військові, які знаходяться в зоні АТО, потребують негайної допомоги у вигляді амуніції та спецприладів, а речі, які збирають небайдужі закарпатці та українці, до них не доходять. Періодично зверталося і місцеве населення стосовно незаконних дій деяких осіб з наших формувань.

Активісти ГО «Антикорупція» вирішили не стояти осторонь у цій ситуації і направити в зону АТО свою людину для дослідження умов, у яких знаходяться наші солдати, а також для підтримання зв’язку з патріотично налаштованим місцевим населенням, громадськими активістами та добровольцями.

Була розроблена спецоперація щодо транспортування амуніції та приладів нічного бачення, які були необхідні військовим 15-го окремого гірсько-піхотного батальйону.

Збір коштів проводився через ЗМІ, зокрема – через інтернет-видання «Вся Закарпатська Правда», та інтернет-спільноти, з яких величезну роль зіграв паблік «Церква Свідків Покращення» у Фейсбуці.

Богдан Хаустов наголосив, що важливим було не тільки зібрати необхідні речі, а й доправити їх в гарячі точки, а після доставки повернутися живим.

Інтернет-активісти, ГО «Антикорупція» та інші громадські об’єднання розробили маршрут і план доставки.

«Найголовнішою була навіть не доставка, а вивчення реальних обставин на території АТО, завдяки чому тепер ми маємо кілька перевалочних пунктів у Луганській області, куди можна привозити речі, відправляти посилки і транспортувати вантажі.

До гарячих точок, в тому числі – Станично-Луганського району, району міста Щастя, можна доправити допомогу військовим та добровольцям і бути спокійним за життя, майно і здоров’я.

Не полишили в біді військових із Закарпаття і дехто з місцевих жителів – вони готові доставити будь-який вантаж і передати його прямо в руки солдатам», – підкреслив Б.Хаустов.

Дуже важлива роль на прес-конференції приділялася розміщенню інформації, організації зборів коштів для потреб військових та контролю за доставкою і передачею посилок.

«Не рідкість, коли місцеві жителі та перевізники користуються безпорадністю солдатів. Наприклад, одна з луганчанок для того, щоб прийняти посилку на кур’єрській службі, бере за «послугу» 350 гривень», – додав Богдан.

хаустов2Підсумовуючи прес-конференцію та свою поїздку, спікер сконцентрувався на найбільш наболілих питаннях зони антитерористичних дій, які потребують негайного вирішення і в яких мають взяти участь вищі посадові особи держави:

Негайні перевірки на блокпостах, які знаходяться поза зоною бойових дій, та стоять на транспортних «артеріях» Луганської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької областей, у тому числі блокпост біля м. Сватово, поворот на Лисичанськ.
Провести роз’яснювальні роботи, у першу чергу – з бійцями Нацгвардії, силовиками та військовими, які контактують з місцевим населенням. Жорстокість, агресія з обох сторін, за оцінкою активіста, тільки розпалює громадське протистояння і грає на руку російським окупантам та бандитським формуванням. Якщо їх позбавити підтримки місцевого населення, конфлікт може бути вичерпано.
Організувати допомогу їжею та одягом не тільки нашим військовим, а, наприклад, тим людям, які стали жертвою трагічних обставин, і через брак коштів, хвороби, прив’язку до власної справи елементарно не можуть полишити свій населений пункт. Такі дії покажуть, що в проблемних районах, коли під контроль потрапляє звільнена територія, ми не чекаємо якихось бюрократичних дій, а простягаємо руку допомоги, адже елементарний продуктовий набір для багатодітної сім’ї або літньої людини принесе реальне полегшення.
Організувати контроль за наданою допомогою, перевіряти, кому конкретно вона дісталася, адже є повідомлення і періодично випливає інформація про те, що зібрані речі не доходять до адресатів, особливо на передову, або потрапляють до рук шахраїв. В даний момент у соціальних мережах вже працює багато груп та пабліків, які організовують допомогу і доставку багатьом військовим частинам. Деякі з них, на жаль, стають інструментом недобросовісних осіб. Наприклад, нещодавно відзначився неіснуючий батальйон територіальної допомоги «Ізюм», де проводився збір коштів, і через деякий час виявилося, що це «батальйон однієї людини».
хаустовНа прес-конференції було заявлено про створення благодійного фонду «Допомога військовим Закарпаття та добровольчім формуванням».

«Поспілкувавшись з бійцями батальйону «Айдар», завдяки яким мені пощастило без перешкод доставити амуніцію нашим військовим та живим і неушкодженим виїхати з Луганської області, я побачив ті ж проблеми, які є у нашого гірсько-піхотного батальйону та інших військових частин Закарпаття.

Це відсутність у необхідній кількості амуніції, засобів зв’язку, приладів нічного бачення, оптики, форменного одягу, взуття. І оскільки місцеві жителі та бійці «Айдару» теж не лишились осторонь, ми вирішили надати допомогу і першій роті цього батальйону. Список всього необхідного, посилання на щойно створену сторінку («Помощь военным Закарпатья и добровольцам»), де буде більше інформації, з’являться на сторінках Фейсбук та інших соцмереж» – повідомляє учасник заходу.

bh2Після прес-конференції та відповідей на запитання журналістів, Богданом Хаустовим були продемонстровані українські та американські сухпайки, була проведена дегустація та порівняння якості.

«Вся Закарпатська Правда» та ГО «Антикорупція» продовжують відслідковувати події на Сході України та здійснювати інформаційну та організаційну підтримку, допомогу в зборі коштів нашим військовим, які знаходяться в зоні бойових дій.

ВСЯ Закарпатська Правда

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *