Закарпатський “Сокіл” відзначив річницю Акту відновлення Української Держави

30 червня ЗОМГО «Сокіл» провів ряд заходів присвячених 72-ій річниці проголошення Акту відновлення Української Держави та 106-го дня народження генерала Романа Шухевича.

сокіл

 Заходи розпочались в смт Міжгір’я, де на 10 ювілейному фестивалі молодих талантів «Рекітське сузір’я – 2013» активісти «Соколу», на запрошення організаторів заходу, розповіли молоді про проголошення Акту відновлення Української Держави у Львові у 1941 році та боротьбу, що передувала цій події і тривала після неї. Особливий акцент було зроблено на участі закарпатців у боротьбі за побудову соборної Великої України.

«В декого існує стереотипне уявлення, що 30 червня – це якесь суто галицьке свято, оскільки проголошення відновлення Української Держави відбулось у Львові. Сьогодні ми в чергове ламаємо цей стереотип, демонструючи, що про ці події пам’ятають і шанують їх також і на Закарпатті. Адже відновлення нашої держави проголошувалось не лише на території Галичини, але і усіх українських земель. Проголошення Акту відновлення Української Держави стало продовженням тієї боротьби, частиною якої були героїчні сторінки Карпатської України. Будівничими держави в Хусті у 1938-39 роках та у Львові у 1941 році були ті люди запалені однією й тією ж Ідеєю. Зокрема серед них був і Роман Шухевич, котрий був поручником Карпатської Січі і сотником батальйону «Нахтігаль», а згодом – генералом та Головним Командиром УПА. Це символічно, що сьогодні ми святкуємо ще день народження цього великого сина Нації» – прокоментував перший заступник голови ВМГО «Сокіл» Юрій Чорнота.

сокіл2

 Після доповіді перед молоддю, активісти ЗОМГО «Сокіл» взяли участь в освяченні хреста на могилі члена ОУН, поручика Карпатської Січі, що боровся з угорськими та польськими окупантами – Федора Тацинця та ще двох січовиків. Захід відбувся в лісі поблизу смт Міжгіря. В освячені хреста та панахиді, які провів отець Василь Мандзюк, взяли також участь активісти Міжгірської районної організації ВО «Свобода».

Далі молодь вирушила до с. Колочава, де віддали шану Головному Командиру УПА Роману Шухевичу – поруч з єдиним на Закарпатті погруддям генералу.

«Ми повинні виховувати молодь на прикладі справжніх героїв таких, якими були Роман Шухевич, Федір Тацинець та інші, а не навіяних ворожою пропагандою «Павліків Морозових». Велич цих синів України є прикладом самопожертви та віданості бородьби за могутню Українську державу та найвищої форми любові до рідної землі та свого славного народу. Подвиг наших попередників буде надихати ще не одне покоління українців до бородьби за українську Україну» – наголосив член Проводу ВМГО “Сокіл”, голова Закарпатського осередку Томаш Лелекач.


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.