Закарпатський скансен запрошує на вечорниці

Закарпатський музей народної архітектури та побуту запрошує всіх на “Андріївські вечорниці”, які відбудуться 12 грудня о 16.00 год. у виставковому залі музею.

Свято Андрія Первозванного 13 грудня здавна справляли на території всієї України. В народі його вважали покровителем молоді, який сприяв утворенню щасливої сімʼї. У цей день на Закарпатті жінки не пекли хліб, не пряли, не шили. Свято Андрія припадає на час посту, тому у цей період не відбувалося жодних сватань, заручин чи весіль. А дівчата напередодні свята молились Андрію, щоб він подарував їм добрих чоловіків, вдавались до різних магічних дій та ворожінь, щоб дізнатись чи скоро вийдуть заміж.

Саме автентичні закарпатські ворожильні обряди відтворять у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту студенти Закарпатського художнього інституту та співробітники музею. Разом з нами Ви зможете поринути у таємничу атмосферу давніх закарпатських ворожінь, адже дівчата намагатимуться хоча б краєчком ока зазирнути у майбутнє, дізнатися чи судилося вийти заміж у наступному році, з яких країв буде наречений, чи щасливою буде доля.

Приходьте до нас, а ми обіцяємо гарний настрій, цікаві ворожіння та яскраву палітру барв, адже всі учасники народних ворожінь будуть одягнені у автентичні закарпатські костюми.


Сологуб-Коцан Т.Я., завідуюча відділу масової науково-освітньої роботи.

вечорниці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *