Закарпатський правник вважає, що Верховну Раду необхідно розпустити

Закарпатський правник вважає, що Верховну Раду необхідно розпустити
ЛемакВідомий правознавець,   професор УжНУ Василь Лемак вважає, що
в Україні за європейськими критеріями має місце перманентна політична криза.
Практично в усіх європейських державах ситуація, в якій уряд, сформований за участі парламентської більшості, не користується підтримкою останньої, вважається політичною кризою, вихід з якої єдиний – розпуск парламенту та призначення дострокових парламентських виборів.
Відсутність підтримки уряду з боку депутатської більшості проявляється в двох аспектах – несхвалення програми діяльності уряду та/або відмова в схваленні проектів зако-нів, запропонованих урядом. Якщо такі мірки прикласти до України, то мають місце обидва ознаки політичної кризи. Судіть самі. За період другої сесії Верховної Ради України 7-го скликання (лютий – липень 2013 р.) було розглянуто всього 319 законів, з яких прийнято лише 68. Цікаво інше – за цей час Верховна Рада «провалила» майже дві третини запропонованих Кабміном законопроектів. З 70 запропонованих урядом законопроектів парламентська більшість змогла прийняти тільки 26. Такі дані наводить «Дзеркало тижня» за 6 липня 2013 р.
Якщо додати до цього, що Уряд сформований і працює без затвердженої парламентом Програми діяльності, то можна сміливо стверджувати про несистемність форми правління в Україні, її невідповідність європейським стандартам.
Скажемо зворотно: в Україні не вважається політичною кризою ситуація, коли Уряд роками працює без затвердженої Програми діяльності, а Парламент (парламентська більшість) ігнорує більшість законопроектів, ініційованих ним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *