Закарпатський єпископ мав право тримати зброю в руках (ДОКУМЕНТ)

 

 владикаНещодавно “Трибуна” писала про гуманітарну місію, яку здійснив у зону АТО єпископ Ужгородський і Закарпатський УПЦ КП Кирило. Для підняття морального духу українських воїнів владика, на прохання останніх, сфотографувався зі зброєю в руках. Саме ці фото викликали люту ненависть у стані путінських ЗМІ. Сумновідомі телеканали “Лайфньюс” та “Росія 24” з завзяттям взялися лаяти та принижувати українського патріота єпископа Кирила.

Українські ЗМІ навпаки подавали цей поступок священнослужителя,  як приклад для наслідування іншим представникам духівництва.

Але виявилося, що не всім до вподоби патріотизм владики Кирила, окремі видання , фінансовані представниками злочинної влади Януковича, почали вслід за російськими наставниками кампанію з дискредитації батька закарпатських вірників.

На жаль керівництво УПЦ КП не розібравшись у ситуації піддалось на провокації ворогів України і прийняло поспішне, на нашу думку, рішення. 26 грудня відбулося засідання синоду УПЦ КП у телефонному режимі  головуванням Патріарха Київського Філарета. Дії єпископа були визнані дискредитуючими та такими, які можуть бути використані ворогами Київського Патріархату та України з провокаційною метою. Тому синод заборонив Кирилу у священнослужінні до повного покаяння, а тимчасове керівництво Закарпатською єпархією доручили преосвященному Іоасафу, митрополиту Івано-Франківському і Галицькому.

З цього приводу на адресу видання “Трибуна” поступили десятки листів на захист єпископа Ужгородського і Закарпатського УПЦ КП Кирила.

 

Ось, що пише Тамара Мигович з Івано-Франківська:

“Ваша Святосте! Беручи до уваги Ваш патріотизм і відданість, служіння Богові та українському народові, хочу сказати, що дане відлучення єпископа Закарпатського Кирила не є обгрунтованим і для мене, як парафіянки, правильним. Я не знаю єпископа, бо проживаю в Івано-Франківську, проте, для мене це є болісним, бо б’є по авторитету нашої Церкви. Адже, як бути із заповіддю: “Не має більшої любові віддати душу свою за друзів своїх” і як в такому разі дивитися на апостола Петра, якому Христос сказав: “Петро, постав меч свій у піхви свої, бо хто за меч береться, від меча загине”. На нас напав ворог, від меча він і загине. Священика теж стосуються ці слова.

Слава отцям-патріотам – захисникам України!”

Керівництво УПЦ КП, приймаючи рішення щодо владики Кирила, керувалося Правилом 83, яке міститься в книзі “Книга правил Святих Апостолів Вселенських і Помісних Соборів і Святих Отців”, Київ 2008р., видана з благословення Патріарха Київського Філарета:”Єпископ, або пресвітер, або диякон, які у військовій справі вправляються, і хочуть утримувати дві речі, тобто, римське начальство і священничу посаду, нехай будуть позбавлені священничого сану. Бо “кесареве кесареві, а Боже – Богові”. Це правило, як бачимо, більше оправдує владику, ніж звинувачує, адже він, однозначно, хоче бути єпископом.

Також ми провели певні консультації з викладачами богословами Провослав’я і з’ясували, що православні священники часто носили зброю. Так наше джерело послалося на видання “История славянских церквей” (По благословенню Московського Патріарха Алексія ІІ, 1998 рік) де чітко написано, що священнослужителі Чорногорської православної церкви носили під рясами револьвери.

історія християнства

 

У канонічних книгах Біблії понад 300 разів згадується слово меч. Господь наш Ісус Христос сказав: ” Не думайте, що Я прийшов принести мир на землю”; не мир прийшов я принести, а меч. Євангеліє від Матфея. 10 гл,34 вірш.

“Нехай продасть одяг свій і купить меч”,Євангелієд Луки, 22 Глава, 36 вірш.

Московський Святий Іоан Кронштадтський заявляв: “Вітчизна земна з її Церквою є предвір”ям вітчизни небесної, тому любіть її палко і будьте готові душу свою за неї покласти, щоби наслідуважиття вічне.”

Інший російський святий Олександр Невський говорить: “Хто до нас з мечем прийде, той від меча і загине.

Христос говорить: “Немає більше від тієї любови, як хто душу свою покладе за друзів своїх”,  Євангеліє від Іоанна, Гл.15, 13 вірш.

воїн Христавоїн христа 2

 

Так що, дорогі браття і сестри, подивіться на святі ікони і побачите тисячі образів із зображенням Святих з мечем або списом і тому судити за те, що владика Кирило взяв до рук зброю є, по крайній мірі, не логічно.

 

Ісус

 

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *