Закарпатський художник Володимир Микита відзначив 90-річний ювілей персональною виставкою в Ужгороді

Закарпатський художник Володимир Микита відзначив 90-річний ювілей персональною виставкою в Ужгороді

Закарпатський художник, лауреат Національної премії України ім. Т. Шевченка, видатний представник закарпатської школи живопису Володимир Микита відзначив 90-річний ювілей персональною виставкою в Ужгороді, яка стартувала у вівторок, 2 лютого, в залах Закарпатського обласного художнього музею імені Йосипа Бокшая.

Голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков та заступник голови облради Андрій Шекета після слів вітання передали ювіляру нагороду “За заслуги перед Закарпаттям”.

Єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії владика Ніл відзначив, що такий талант – дарований Богом, вручив високу нагороду – орден святих Кирила і Мефодія.

Привітали Володимира Микиту і ректор Закарпатської академії мистецтв Іван Небесник, ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка, президент Національної академії мистецтв України Андрій Чебикін, який передав ювіляру високий мистецький орден, та Ужгородський міський голова Богдан Андріїв.

Сам художник розповів про свій шлях у мистецтві, вплив на його творчість видатних закарпатських корифеїв Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі, про експозицію, яку відкрили сьогодні.

Модерував урочистості з нагоди відкриття виставки голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма.

Заслужений академічний Закарпатський народний хор розпочав святкову зустріч музичним подарунком, виконав також “Многая літа”.

Серед робіт на виставці – як давні твори, так і найновіші, зокрема картина “Карантин”. Навіть на негативні події художник дивиться оптимістично, його талантом керує велика любов до життя, і це передається всім, хто має змогу насолодитися його роботами. Виставка триватиме в Закарпатському обласному художньому музеї імені Й. Бокшая до кінця цього місяця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.