Letyshops

Закарпатський Держгеокадастр стверджує, що прокуратура та УЗЕ піймали облизня

Закарпатський Держгеокадастр стверджує, що прокуратура та УЗЕ піймали облизня

Головне управління Держгеокадастру у Закарпатській області спростувало інформацію про затримання його працівників, яке розповсюдила прес-секретар Генерального прокурора України. Публікуємо його інформацію дослівно.

Відповідно до п. 6 Кодексу етики українського журналіста, повага до права громадськості на повну та об’єктивну інформацію про факти та події є найпершим обов’язком журналіста. Представники засобів масової інформації повинні здійснювати кроки для перевірки автентичності усіх повідомлень, відео – та аудіо матеріалів, отриманих від представників загалу, фрілансерів, прес-служб та інших джерел.

Так, 02 квітня 2018 року в багатьох регіональних,  всеукраїнських Інтернет виданнях та  соціальній мережі Facebook  – Олександр Пересоляк та  Лариса Сарган – прес секретар Ю. Луценка  з’явилася інформація,  яка розповсюджена під назвою “На Закарпатті затримано на хабарі розміром 200 тис. доларів керівника та заступника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області”.

Повідомляємо, що розповсюджена інформація є безпідставною та недостовірною, вказана інформація не відповідає фактичним обставинам справи,  а також несе наклепницький характер й завідомо неправдиві відомості щодо Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області та згаданих керівників   Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, які не затримані правоохоронними органами за отримання неправомірної вигоди у зазначеному розмірі та  знаходяться на свої робочих місцях. Працівниками Національної поліції та УЗЕ у Закарпатській області здійснюються слідчо – оперативні дії (обшук) у службових приміщеннях керівників Головного управління. Жодних грошових коштів не виявлено та обвинувачення у пред’явлені підозри не вручено.

Право фізичних, юридичних  осіб та державних органів на спростування недостовірної інформації передбачено статтею 37 Закону України “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” , за змістом якої громадяни, юридичні особи і державні органи, а також їх законні представники мають  право  вимагати від редакції друкованого засобу масової інформації опублікування ним спростування поширених про них відомостей, що не відповідають дійсності або принижують їх честь та гідність.

 Отже, за змістом викладених приписів чинного законодавства право на спростування має особа, про яку поширено недостовірну інформацію, навіть якщо таке поширення не завдало шкоди її діловій репутації. Крім того, відповідно до приписів статті 47 Закону України “Про  інформацію” порушення законодавства України про інформацію тягне за собою, зокрема, і цивільно-правову відповідальність згідно з законодавством України. Серед порушень цього законодавства у наведеній статті передбачено і поширення відомостей, що не відповідають дійсності.

З огляду на зазначене, вимагаємо відповідно до чинного законодавства України спростувати недостовірну інформацію, а саме статтю під заголовком “ На Закарпатті затримано на хабарі розміром 200 тис. доларів керівника та заступника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області” за посиланням: ( назвати всі сайти), опублікувати текст спростування, яке повинно бути поміщено під заголовком “Спростування” та набрано тим же шрифтом, що і повідомлення, яке спростовується.

Тож, закликаємо, як працівників ЗМІ, так і представників громадськості й правоохоронних органів (https://twitter.com/SarganLarysa)  при оприлюдненні інформації щодо діяльності органів влади та посадових осіб  свідомо ставитись до вимог щодо її об’єктивності та достовірності!

Адже у згаданих статтях в засобах масової інформації зазначено неправдиву інформацію, що негативно впливає на ділову репутацію керівника та заступників Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області.

Раніше відділ зв’язків із громадськістю та ЗМІ Генеральної прокуратури України повідомив:

Під процесуальним керівництвом співробітників Генеральної прокуратури України слідчими Головного слідчого управління Національної поліції України спільно з Департаментом захисту економіки Національної поліції України викрито групу осіб Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, які вимагали грошові кошти з приватного підприємця за виділення у власність земельних ділянок у Воловецькому районі Закарпатської області.

Досудовим розслідуванням установлено, що всередині лютого 2018 року до працівника Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області звернувся приватний підприємець із приводу придбання або виділення земельних ділянок безоплатно у власність для будівництва гірськолижного спуску та готелю на території Воловецького району Закарпатської області.

У зазначеної службової особи спільно з його безпосереднім керівником виник умисел на отримання неправомірної вигоди. З метою реалізації свого злочинного умислу, направленого на одержання неправомірної вигоди, на початку березня 2018 року службовець Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області повідомив приватному підприємцю про те, що на цей час немає можливості отримати йому у власність земельні ділянки для будівництва гірськолижного спуску та готелю, та розповів спосіб, у який можливо через певний проміжок часу набути на праві власності земельні ділянки. Зокрема, підприємець повинен підшукати чотирьох осіб – учасників АТО, від яких отримати довіреність на представництво їх інтересів, з метою подальшого безоплатного виділення у власність вказаним фізичним особам земельних ділянок сільськогосподарського призначення поза межами населеного пункту, по 2 га кожна. Після того, як будуть виділені зазначені земельні ділянки, можливо буде змінити їх цільове призначення, а у подальшому, після реєстрації юридичної особи можливо викупити зазначені земельні ділянки та використати їх за власною потребою.

Свої послуги стосовно сприяння в отриманні земельних ділянок співробітники Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області оцінили в 270 000 доларів США. 02.05.2018 року після отримання другої частини неправомірної вигоди в розмірі 117 500 доларів США двоє спільників були затримані правоохоронцями.

Вказаним особам підготовлені повідомлення про підозру за ч. 4 ст. 368 КК України – одержання службовою особою неправомірної вигоди, за попередньою змовою групою осіб, в особливо великому розмірі.

Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від посад.

 

Doc.ua запис до лікаря
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *