Громадянська позиція - Закарпатська область

Закарпатських залізничників «нагинають» підписувати відомчу газету (документ)

Закарпатських залізничників «нагинають» підписувати відомчу газету (документ)

 

2 листопада 2017 року у нашій Ужгородській пасажирській дільниці ПК ВЧ-5 (бувше ЛВЧ-5) стартувала підписна компанія. Начальник дільниці Кічун В.З. видав – ні, навіть не Наказ – таку собі «Вказівку». Досить незрозумілий документ, хоча у ньому йдеться про конкретні зобов’язання керівникам цехів «до 24.11.2017 року організувати передплату корпоративної газети ПАТ «Укрзалізниця» – у вказаному обсязі та окремо по кожному цеху.

Мова, зазвичай, йде про видання «Магістраль». Незрозуміло, на підставі яких нормативних документів чи законів України або хоча б наказів «Укрзалізниці» начальник дільниці видає незаконний документ. Вказівка навіть не містить пояснень щодо алгоритму її виконання керівниками цехів. Я вбачаю у цьому пряме та грубе порушення прав залізничників та використання адмінресурсу – з відривом вказаних у вказівці осіб від виконання своїх прямих службових обов’зків!

На мій дзвінок до голови нашої профспілки я отримав запевнення від Михайла Кешелі, що така вказівка є незаконною і передплата на газету «Магістраль» – це особиста та добровільна справа кожного працівника. На пропозицію прийти на планьорку у цех на ПТО та донести цю думку до рядових робітників (у присутності майстрів та бригадирів) Михайло Кешеля відповів, що «все, що він мав сказати, він вже сказав». Зухвала позиція голови профспілки, який отримує зарплату за рахунок внесків тих, кого він не збирається захищати навіть у такому дрібному питанні – що ж тут казати про більш вагомі виклики. Ось такий він «захист» від рідної профспіслки!

Цікава деталь. Напередодні «підписної кампанії» начальник нашої пасажирської дільниці на планьорці у цеху ПТО звітував перед роботягами про розподіл матеріального заохочення працівникам гостродефіцитних професій, що прокотилося хвилею по всій Укрзалізниці. Як це проходило на нашому підприємстві та деяки думки з цього приводу – це окрема тема для іншої публікації. Так от, наостанок начальник сказав: «Отже, вам дали нормальну премію, тому всі підписуйтеь на газети, бо інакше в слідуючий раз премію можуть не дати». Я не втримався та питаю: «Якщо я за 20 років ні разу цих газет не виписував, то це означає, що тепер я маю боятися, що не отримаю премію?»

Якщо більш прискіпливо розглядати ситуацію, то всі ми раби системи під назвою «Укрзалізниця». Я не вірю, що така могутня корпорація не в змозі забезпечити безкоштовними газетами аби регулярно інформувати своїх працівників про якісь важливі події у галузі. Більш того, я впевнений, що це просто якась «товста дупа» знайшла собі легкий заробіток за кошт рабської сили.

Я знайшов “Магістраль” на Фейсбуці
https://www.facebook.com/Медіацентр-Магістраль-363777677010879/
адже не вірив, що у XXI столітті при наявності інтернета не бути більш заощаджуючих для залізничників шляхів доступу до інформації крім ганебної «рознарядки» у геть совковий «примусово-добровільний» спосіб. Ось де треба проводити тотальну декомунізацію – у головах керівників «Укрзалізниці», управліннь та підприємств залізничного транспорту! А не воювати з пам’ятками архітектури, пам’ятниками та назвами вулиць і населенних пунків…

Але все ж таки я теж раб… Хоча несвідомо, але я теж підтримую рабовласницький устрій, пануючий на Укрзалізниці. Ось, наприклад, навіщо я за власний кошт купую деякі необхідні для роботи матеріали, інструменти, вимірювальні прилади, робочій одяг та навіть обладную світлодіодним освітленням свою майстерню у електроцеху? Тому що ні “Укрзалізниці”, ні нашому керівництву та профспілці нема діла до простих роботяг та до умов їх праці – ось мені і хочется почувати себе людиною, але виходить все навпаки, бо моя посада радіомеханіка не потрапила у ті виключення, зазначені у “вказівці”, які звільняются від підписки. Отакої…

Сподіваюсь, велике панство з огляду на мою «благодійність» простить мені відмову у передплаті на газету «Магістраль» на протязі останніх 20 років та не буде мене карати «дулями» замість премій та підвищення зарплати. Дуже вас прошу! Бо на днях я ще хочу придбати на роботу стілець – наш вже обідраний вщент. А ще, коли я у дощ і сніг стою на пульті при пробі гальмівної системи (ЕПГ), я мрію про плащ та гарячий обід – але то вже таке…. “Магістраль” понад усе!

Валерій Наталевич

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *