Закарпатських угорців залякують галицькими чиновниками

БереговоТакий висновок можна зробити з інформації розповсюдженої “Вільним Закарпаттям”. Подаємо її дослівно, без скорочень.

Останні події у стінах Закарпатської обласної ради поставили під серйозний удар майбутній розвиток та розквіт угорської діаспори не тільки в Закарпатті, але й по всій Україні.

Таку думку нам висловив співрозмовник, причетний до переговорного процесу Брензовича та Балоги. За словами нашого інформатора, учорашнє установче засідання сесії Закарпатської обласної ради стало справжнім шоком для офіційного Києва і змусило представників Адміністрації Президента всерйоз задуматися над кадровими ротаціями в регіоні.

Так, достеменно відомо, що дружньому голосування Єдиного Центра, БЮТ та КМКС передували особисті переговори та домовленості лідера закарпатських угорців, парламентаря із президентської фракції Василя Брензовича із Віктором Балогою. Про тісні зв’язки та давню дружбу двох політиків у регіоні знають давно, а тому серйозним відкриттям цей факт ні для кого не став.

Тим не менш, своєю домовленістю із Балогою, після якої Брензович змусив усіх своїх депутатів в обласній раді підтримати кандидатуру бютівця Кеменяша на посаду голови обласної ради, депутат-угорець поставив під удар, в першу чергу, самих угорців.

Наразі ведуться серйозні переговори щодо повних кадрових чисток у Берегівському районі. Оскільки одіозний Віктор Балога, котрий раніше підтримував радикалів із Правого Сектору (згадаймо, як ці молодики марширували вулицями Берегова із факелами та нападали на угорських дітей просто посеред центру Ужгорода), сепаратистів із русинських партій, правих націоналістів зі «Свободи» (саме балогівські ЗМІ на минулих виборах найактивніше «піарили» цю політичну силу), взявся за співпрацю із угорцями, Київ зрозумів, що Закарпаття опинилося перед серйозним ризиком.

Відтак наразі готуються перестановки на посадах військового комісара, прокурора та головного поліцейського Берегівського району. Усі ці місця, скоріш за все, займуть люди із Східних регіонів країни, котрі мають досвід роботи у кризових районах. Окрім того, втратить посаду чинний голова Берегівської РДА. Замість районом керуватиме виходець із Львівщини, учасник Євромайдана та боєць АТО.

І все це на Берегівський район і його жителів чекає тільки через те, що Василь Брензович продав Віктору Балозі всю партію КМКС. Відомо, що у депутатів-угорців при голосуванні за голову ради навіть були спеціальні відмітки, котрі вони мали ставити в бюлетенях. Таким чином керівники з ЄЦу могли проконтролювати хід ніби то таємного голосування. Не допомогли у цій ситуації навіть доволі наполегливі переконання губернатора Москаля, котрий до останнього моменту намагався втримати угорців від фатальної помилки. Та й не дивно: справу вирішили не тільки домовленості двох політичних лідерів, але й чимала сума грошей, роздана депутатам напередодні голосування.

Тим не менш, зараз гра уже зіграна. Київ побачив, які процеси розпочалися у Закарпатті і зробив висновки. Тож уже незабаром можемо очікувати на гучні заяви та перестановки сил в області. 

Найближчі дні покажуть чи підтвердиться ця інформація.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *