Закарпатських природогубців поставили на місце

На своїй сторінці в соцмережі Фейсбук депутат Закарпатської обласної ради, секретар постійно діючої комісії облради з питань екології та використання природних ресурсів Степан Деркач дав розширений коментар щодо незаконного забору піщано-гравійної суміші. Зокрема, до поста політик додав кричущі фото, які красномовно свідчать про те, що у цій ситуації слід негайно навести лад.

гравій

“19 червня за моєї ініціативи як секретаря Комісії з питань використання природних ресурсів під час круглого столу у Хустській РДА було винесено на розгляд питання стосовно порушення законодавства, а саме – несанкціонованого забору піщано-гравійної суміші з водного басейну р.Тиса. Того ж дня було вирішено врегулювати відповідно до чинного законодавства проведення розчистки русел річок на території Хустського району.

Я хотів би, щоб люди, в яких дане рішення викликало негативні емоції та обурення, зокрема, підприємці, що займалися видобутком піщано-гравійної суміші на берегах р.Тиса, а також люди, що займаються будівництвом і наразі стикнулися з проблемою її відсутності, віднеслися до даної ситуації з розумінням. Ми добре усвідомлюємо, що незаконне видобування гравію та піску завдає колосальної шкоди природі та екосистемі, призводить до руйнування берегів та протиповеневих споруд, що є однією з причин виникнення повеней. Окрім того, це негативно впливає на нерестову міграцію та нерест водних біоресурсів.

гравій3

Тиждень тому, щоб більш детально вивчити цю проблему і зняти напругу в суспільстві, я разом з колегами вирушив на човні вздовж берегів р.Тиса. Тільки у прибережній зоні нами було нараховано 36 самовільних кар’єрів. Як висновок – наш край перетворився у суцільний індустріальний кар’єр і ніхто не контролює ті речі, що відбуваються.

Моя позиція мала на меті не відібрати «хліб» у людей, що займалися забором піщано-гравійної суміші, а систематизувати і направити їх роботу в русло, що не завдає шкоди ні екології, ні бізнесу. Як депутату і людині, мені не байдуже, що ми залишимо у спадок нашим нащадкам. Наш край багатий на природні ресурси, і тому завдання кожного з нас – не стояти осторонь екологічних проблем. Згідно нашого рішення, відповідні спеціалісти разом з екологами та представниками відділу регулювання водних ресурсів визначатимуть місця, де відбір піщано-гравійної суміші піде тільки на користь екосистемі краю. Окрім того, природа нашого краю – це і державне багатство, тому цілком справедливо, щоб район мав надходження з виручених підприємцями коштів. Таким чином, спільними зусиллями ми збережемо природу нашого краю, знизимо ризик виникнення повеней в районі, а також зробимо вагомий внесок у розвиток Хустщини”.

dzerkalo-zakarpattya.com


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ


Telegram @trybuna - новини у смартфоні

РЕКЛАМА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.