Закарпатського ініціатора хабара судитимуть

Не лише вимагання і одержання неправомірної вигоди є кримінальним правопорушенням, а й її пропозиція.Як повідомив Хустський міжрайонни прокурор Юрій Беламут: «На початку липня було виявлено факт пропозиції неправомірної вигоди посадовій особі – директору філії «Хустське лісове агропромислове господарство».  Тоді ж було розпочато кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.369 КК України за фактом пропозиції неправомірної вигоди.

Встановлено, що непрацюючий місцевий мешканець пропонував керівнику  філії «Хустське лісове агропромислове господарство» 2 тис.грн грн. за оформлення його на роботу. Чиновник відмовився від хабара, а також повідомив правоохоронців про це.

З огляду на те, що хустянин повністю визнав свою вину, дав визнавальні покази, а вчинений ним злочин невеликої тяжкості – укладено угоду про визнання винуватості. Відтак, обвинувальний акт у кримінальному провадженні разом з угодою про визнання винуватості передано до суду.     

  Довідка:

ч.1 ст.  369 КК У країни – Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, а так само надання такої вигоди за  вчинення  чи невчинення службовою особою в інтересах того, хто
пропонує,  обіцяє  чи  надає  таку  вигоду, чи в інтересах третьої особи будь-якої дії з використанням наданої їй влади чи службового становища –  караються   штрафом   від   п’ятисот  до  семисот  п’ятдесяти неоподатковуваних  мінімумів  доходів громадян або обмеженням волі на  строк від двох до чотирьох років, або позбавленням волі на той самий строк, із спеціальною конфіскацією.

   

 

Прес-служба прокуратури Закарпатської області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *