Закарпатські власники нерухомості сплатили до бюджету 7 млн. гривень

податкиПротягом 10 місяців 2015 року платники податків, які перебувають на обліку в територіальних органах Головного управління ДФС у Закарпатській області, сплатили до місцевого бюджету 7 млн 396 тис. грн податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Платниками цього податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками житлової та/або нежитлової нерухомості Найбільше податку на нерухомість сплатили юридичні особи. Вони перерахували 6 млн 132 тис. грн, а фізичні особи – 1 млн 264 тис. грн.

Обчислення сум податку для фізичних осіб у 2015 році відбулось за нормами та ставками, що діяли у 2014 році. Сплачували  податок не всі фізичні особи, а лише ті, котрі володіють квартирою/квартирами загальною площею понад 120 і будинком/будинками, загальна площа якого перевищує 250 квадратних метрів, різними видами нерухомості, загальна площа яких сумарно перевищує 370 квадратних метрів.

Фізичним особам-платникам податок нараховувався контролюючими органами за місцем їх податкової адреси (місцем реєстрації) за 2014 рік в такому порядку:

з 01 січня по 31 березня 2014 року з житлової площі,

з 01 квітня по 31 грудня 2014 року з загальної площі об’єктів житлової нерухомості.

Податкові повідомлення-рішення про сплату сум податку, та відповідні платіжні реквізити, зокрема, органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, надсилались (вручались) платнику податку – фізичній особі контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня року, що настає за базовим податковим (звітним) періодом (роком). А податок вони сплачували до відповідного бюджету за місцем розташування об’єкта оподаткування протягом 60 днів із дня вручення податкового повідомлення-рішення.

Юридичні особи сплачують податок на нерухомість авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

Порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки регламентує стаття 266 Податкового кодексу України.

Відділ комунікацій Головного управління

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *