Закарпатські угорці не хочуть служити в українському війську

воєнкомГоловний військовий комісар Берегівщини Олег Парада розповів про нюанси мобілізації та цьогорічного призову на строкову службу у специфічному районі, де більше половини мешканців складають угорці.

«Всього до нашої призовної комісії буде викликано до 1000 чоловік. А призов буде здійснено, згідно відповідних нарядів по Закарпатській області. Нині вже розпочався виклик призовників на медичні комісії. А вже з наступного місяця, тобто з червня, почнуться відправки на проходження строкової військової служби в армії. На 12 місяців. Ті ж, хто має диплом про закінчення вищої освіти – призивається на 9 місяців. А поки що всі призовники перебувають вдома, на місцях», — розповів військовий комісар.

Всіх мабуть цікавить чи можуть потрапити наші мобілізовані та призовники у «гарячу точку», якою нині сьогодні практично став схід України.

За словами Олега Паради, призовників слід спочатку навчити військовій справі, поводженню із зброєю, військовою технікою тощо. Відповідно призовників не можуть одразу направити у будь-яку зону військового конфлікту.

«Навчання зазвичай триває до року — адже служба в армії це і є, в пергу чергу, навчання військовій справі. Відповідно, неосвічених хлопців ніхто направляти у зону бойових дій направляти не буде», — каже він.

Однак, на Берегівщині досить висока кількість призовників, яким не вдається вручити повістку. Так само, як і тих, хто підлягає мобілізації.

«Можна сказати, що таких близько 50 відсотків. А це дуже багато. Але враховуючи специфіку району, зрозуміло, що чимало людей перебуває у інших місцях, в тому числі за кордоном та у інших областях України – скажімо, на заробітках», — зазначає Олег Парада.

У такому випадку усно повідомляються близькі родичі, близькі, адже повістки виписується та вручаються лише особисто військовозобов’язаним. За оповіщення призовників та мобілізованих відповідає особисто голова сільради відповідає за оповіщення. І якщо буде доведено, що хтось з військовозобов’язаних цілеспрямовано ухилявся від свого громадянського обов’язку — йому загрожує покарання від 2 до 5 роківпозбавлення волі.

Щодо мобілізації населення, то вона регулюється згідно указу за підписом виконувача обов’язки президента України, голови Верховної Ради України Олександра Турчинова «Про часткову мобілізацію». Для проходження служби у війську України мобілізуються військовозобов’язані офіцери від 20 до 55 років,солдати і сержанти — до 50 років. Це військовослужбовці, які вже проходили строкову службу, отримали військове звання та спеціальність. Під час мобілізації за ними зберігається місце роботи та середня заробітна плата. А також вони отримують військове задоволення — тобто заробітну плату у такому ж розмірі, як ті, що служать за контрактом. А це від 2.500 до 3.500 тисяч гривень залежно від посади, звання та вислуги років.

Лише до військового комісаріату у Берегові було мобілізовано 20 офіцерів та 28 солдат-сержантів, є чимало добровольців. Було також отримано розпорядження про укомплектування військової частини до укомплектування військового часу. Мова йде про 128 моторизовану бригаду, яка дислокується в Мукачеві.

Чи потрапили мобілізовані з Берегівщини на схід України – в Луганську або Донецьку область Олег Паради інформації немає. Але точно відомо, що жоден із закарпатців не був навіть поранений за весь цей час. Єдиний летальний випадок стався з штатним офіцером, який потрапив в аварію. Це був нещасний випадок.

23 травня, напередодні виборів Президента України, надійшло розпорядження про те, аби тимчасово призупинити оповіщення про мобілізацію. Отже, на даний момент мобілізацію на Берегівщині було призупинена. Коли вона відновиться – ще наразі невідомо.

Однак у день виборів було розповсюджено інформацію, що нібито працівники військкоматів забиратимуть хлопців у армію просто з виборчих дільниць…

«Однозначно, це була провокація. Не знаю якою була її мета. Але повторю, що з 23 травня мобілізацію тимчасово призупинено, відповідно, не виписувалася жодна повістка. Отже, жоден з військо службовців або працівників сільських рад не працювали у напрямку оповіщення», — зазначив Олег Парада.

Олександр Ворошилов, фото автор,Мукачево.нет

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *