Закарпатські свободівки взяли участь в установчих зборах Об’єднання українок «Яворина»

 10 травня 2015 року в приміщенні Музею визвольної боротьби України у Львові відбулися установчі збори громадської організації «Об’єднання українок «Яворина», на яких були присутні делегати Закарпатської обласної організації ВО «Свобода». Об’єднання має на меті активно долучитися до боротьби та перемоги українців над окупантом та діяти в різних сферах суспільного життя задля розбудови та зміцнення Української держави. 

 На зібранні, в якому взяли участь делегати з усієї України – від Криму до Закарпаття – було підтримано ініціятиву створення організації. Головою Об’єднання українок «Яворина» обрали Ірину Сех.

 «Нам випало жити в переломний для України час, коли відбулася Революція Гідности й триває воєнне протистояння з РФ. Ми, свідомі українки, не можемо стояти осторонь й прагнемо долучитися до боротьби та перемоги українського народу над окупантом. Через це й виник задум об’єднатися в громадську організацію. Адже гуртом ми сильніші. Наша мета – це сильна держава на засадах соціяльної та національної справедливости, яка посяде гідне місце серед провідних країн світу і забезпечить безупинний розвиток української нації. Ідучи до цієї мети ми беремо на себе ту частину роботи, яка найбільше притаманна жінкам. Це допомога війську, турбота про дітей, стареньких, хворих, інвалідів, турбота про здоров’я нації (екологія, тверезість життя), про виховання й освіту та інше. Отже, ми хочемо об’єднати активних, розумних, цілеспрямованих жінок і дівчат різного віку. Ми прагнемо відігравати серйозну політичну, суспільну, економічну роль в житті держави. Для цього ми готові багато працювати – інтелектуально, творчо, фізично і все це – заради високої мети та втілення наших ідеалів», – зазначила у своєму виступі Ірина Сех.

 Учасників зборів привітала відома діячка ОУН, зв’язкова Романа Шухевича Ольга Ільків: «Людина повинна горіти в боротьбі, і тільки тоді постають дієві речі. Мене втішає, що ви проголошуєте єдність жіночого руху. Хай жінки будуть тими, хто вимощує дорогу героям. Хай вам Бог помагає!».

 До привітання також була запрошена письменниця Ірина Гармасій, делегат Закарпатської области: «Ранить серце кожна окрема історія жінки, що тут прозвучали. Мужність зв’язкової Романа Шухевича Ольги Ільків – нам за дороговказ, а свіжі рани вдовиць героїв Небесної Сотні вимагають об’єднуватися і втілювати ідеї Революції Гідности на всіх фронтах. Закарпаття також вносить свою лепту у спільну справу і про це щодня нам нагадує гімн Небесної Сотні, покладений на слова першого українського письменника Закарпаття Василя Гренджі-Донського, «Пливе кача».  Срібна Земля нині крок за кроком відроджує своє коріння, імена героїв, раніше невідомих, і нехай об’єднання українок “Яворина” зміцнить наші спільні сили!”.

 На зібранні також виступили: вдова героя Небесної Сотні Сергія Бондарчука Тетяна Бондарчук із Хмельниччини, вдова льотчика Ігоря Грішина, який загинув на східному фронті, Марія Грішина, громадська діячка з Артемівська Донецької області Галина Олійникова, боєць батальйону «Карпатська Січ» Марія Чашка, голова осередку Союзу українок м. Євпаторії Віра Ковальчук, харків’янка, хрещена мати героя Небесної Сотні Влада Дзюбенка Світлана Гнипа, поетеса, лауреат премії ім. Лесі Українки Ярослава Павлюк із Житомирщини.

 закарпатські делегати перший зїзд обєднання українок Яворина

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *