Categories Новини

Закарпатські спортсмени-інваліди «опорники» змушені виживати без підтримки влади

Уже другий рік поспіль спортсмени Закарпатського обласного осередку Федерації спорту інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату тренуються і беруть участь у змаганнях всеукраїнського рівня за відсутності фінансування з боку влади. Весь час існування осередку Федерації, який було створено у 2010 році, спортсмени-інваліди виживають майже виключно за кошти спонсорів, розповів виданню голова обласної організації Федерації спорту інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату Олександр Лизанець.

Попри все керівник Федерації у планах має вже найближчим часом відкрити спеціалізований навчальний центр трудової адаптації інвалідів. У центрі люди із обмеженими фізичними можливостями на безоплатній основі зможуть освоїти навички комп’ютерної грамоти. Вже є домовленості з програмістами, які готові викладати в центрі, а також з рядом банківських установ про надання комп’ютерів для занять. Однак вкрай гостро стоїть питання щодо виділення приміщення за адресою площа Петефі 14 на третьому поверсі для оренди Федерацією. Ми підписали договір з начальником управління з питань управління майна  комунальної власності  Закарпатської обласної державної адміністрації Лущаком Віктором Юрійовичом щодо оренди вищезгаданого приміщення терміном на один рік починаючи з 12 лютого 2013 року. Однак, доступ до орендованого кабінету нам закрила Боршовська Оксана Василівна – директор обласного комунального підприємства «Будинкоуправління адмінбудівель». Вона, стверджує, що договір є нелегітимним, оскільки його можна підписати тільки з нею як директором підприємства на чиєму балансі знаходиться приміщення. Однак і вона не може його підписати, оскільки їй не передали експертну оцінку приміщення, яку зробили на замовлення управління з питань майна та комунальної власності Закарпатської ОДА. Хоча вони неодноразово писали листи на отримання цієї оцінки. Фактично в цій ситуації спортсмени-інваліди виявились заручниками вищезгаданих правових колізій. Це є справжнє знущання над людьми з особливими потребами, яке потрібно негайно припинити. Ми нікого не звинувачуємо і просимо, благаємо вирішити цей конфлікт мирно і в найкоротші терміни.

На сьогодні Закарпатський обласний осередок Української федерації спорту інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату нараховує понад 700 членів, з них близько 70 живуть і займаються в Ужгороді. Обласну організацію федерації спору інвалідів-«опорників» було створено в 2010 році, впродовж року її очолював Олександр Сухан. У березні 2012 року головою обласного осередку було призначено Олександра Лизанця, за ініціативи якого тільки за 2012 рік в Ужгороді відбулись масштабні всеукраїнські змагання з настільного тенісу і більярду серед інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *