Закарпатські рятувальники нагадують про обережність в поводженні з вогнем

вогоньЗакарпатські рятувальники стурбовані ситуацією, що склалася у цьому році з пожежами. На початок літа в області зафіксовано 606 пожеж, тоді як за аналогічний період минулого року було 497.  Не став винятком 2014-й і щодо пожеж у житловому секторі, де з року в рік фіксується найбільше випадків вогняного лиха. Так, за перші п’ять місяців житловий сектор горів 522 рази, де прямі матеріальні збитки перевищили два мільйона гривень, а минулоріч таких випадків було 406.

Пожежа – це не лише знищені будівлі й майно, а також і людські жертви. Так за цьогорічні січень-травень на місці вогняного дійства в житловому секторі загинуло 8 та травмувалося 6 людей.

За правило, горить житловий сектор через необережне поводження з вогнем самих людей. Так, із 606 пожеж – 386 виникло саме з цієї причини. Тут на окрему увагу заслуговують особи, які належать до так званої групи підвищеного ризику, що зловживають алкоголем та палінням у нетверезому стані. Саме такі громадяни стають влучною та ідеальною мішенню для вогню. За правило, майже всі пожежі з фатальними наслідками сталися саме з вини любителів покайфувати з чаркою та цигаркою.

Далі за статистикою серед причин, через які виникають пожежі – порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації електроустановок. Мовити простіше – це так звані «електричні» пожежі, які виникають внаслідок коротких замкнень і несправних електромереж. Питома вага загорань з цієї причини цьогоріч становить близько 30 відсотків

Переважна більшість житла експлуатується не один десяток років. Отож, відповідно й електропроводка в помешканнях вже давно вичерпала свій ресурс. Простіше, вона не розрахована на шалене навантаження модерними електричними приладами, яких вистачає у сучасній оселі. Її заміна – це необхідність. У зворотному ж випадку, десятки тисяч гривень, вкладені у підвісні стелі, вирівнювання стін за євростандартами та новенькі меблі, за мить, через банальне електрозамкнення, або перевантаження електромережі полум’я перетворить у непотріб. Отож, якщо ваше помешкання вимагає ремонту, то його варто починати з електрики, тоді у квартирі не лише буде затишно, а головне, і безпечно.

Не можна оминути особливою увагою й житлові будинки коридорного типу. Останні нагадують барикади з усілякими прилаштованими ящичками. До слова, облаштовують їх самі ж мешканці. На випадок пожежі коридори мають слугувати шляхами евакуації, а не бути дорогою долання всіляких перепон тоді, коли на рахунку кожна секунда.

Для любителів зі своїх балконів робити склад для зберігання всілякого мотлоху, також варто задуматися, що буде, коли туди з верхніх поверхів залетить чийсь недопалок…

Також дорослим не слід забувати приділяти увагу розвагам дітей, котрі, залишаючись на самоті, можуть вигадати небезпечні розваги з вогнем, самостійно вмикати електричні та газові прилади. Запальнички та сірники варто тримати поза полем зору малолітніх та у недосяжних для них місцях. Вже з дворічного віку діти здатні самостійно їх запалити. Ніколи не треба заохочувати та дозволяти дітям бавитися із сірниками й запальничками та вважати їх іграшками.

Отож, для захисту житла від вогню новенької проводки замало. Потрібно також дотримуватися правил пожежної безпеки у побуті – тоді гарантовано, що до оселі ніколи не навідається стихійний вогонь.

«Щодо комплексних профілактичних заходів з попередження виникнення пожеж у житловому секторі, то фахівці пожежної справи проводять їх з року в рік. Приміром, систематичні відпрацювання житлового сектора населених пунктів області. З початку року вже проведено 59 таких профілактичних заходів, де рятувальники приділяють значну увагу проведенню з населенням навчально-профілактичних бесід щодо роз’яснення основних вимог правил пожежної безпеки у побуті. В першу чергу, правилам користування відкритим вогнем, утримання печей, експлуатації газового обладнання та електроприладів. За статистикою, саме ці причини домінують серед пожеж, що виникають у житловому секторі. До цієї роботи рятувальники залучають і місцеві органи влади та релігійні конфесії.

На жаль, статистика пожеж суттєво не змінюється. Рятувальники переконані: для покращення пожежної обстановки в краї потрібно, щоб громадяни самі були зацікавлені у власній безпеці, адже біля кожного пожежника-наглядача не поставиш. До слова, проконтролювати у пожежному плані приватний житловий сектор дуже важко, бо основна маса жителів, посилаючись на недоторканість приватних володінь, навіть не відкриє двері перед пожежним інспектором, або поспішить прочитати фахівцю лекції на кшталт «нема вам чого робити от і ходите голову морочити».

І потім, коли стається вогняна біда, простий обиватель знову поспішає звинуватити хоч кого, лише не себе. Приміром, то пожежники не так приїхали, то не так гасили. А коли б господар вчасно, а не тоді, коли вже клюнув «червоний півень», подбав про справність електромережі, пічного чи газового опалення, а любитель сигарет замість того, щоб з недопалком плюхнутися на диван перед телевізором, вийшов покурити на вулицю, то й пожежі не було б. Нічого не вдієш, такий у нас менталітет звинувачувати всіх і вся, лиш не себе.

І даремно, бо винуватцями всіх вогняних бід в більшості випадків є люди, котрі зневажливо ставляться до вимог пожежної безпеки, проявляють недбалість у відношенні до вогню, а він не питає дозволу, щоб зробити свою «чорну» справу», – коментує ситуацію заступник начальника У ДСНС України у Закарпатській області Андрій Сікора.

  У ДСНС України у Закарпатській області

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *