Закарпатські пауерліфтери завоювали медалі на чемпіонатах України

Закарпатські пауерліфтери завоювали медалі на чемпіонатах України

Понад 400 атлетів, серед яких були й 13 закарпатців, взяли участь у  чемпіонатах України з класичного пауерліфтингу серед спортсменів усіх вікових груп та студентів закладів вищої освіти, які протягом двох тижнів проходили у прикарпатському місті Коломия.

Першими змагалися спортсмени молодших вікових груп, у яких Закарпаття представляли троє учасників. Серед юнаків (U-18) чемпіоном України у ваговій категорії до 105 кг став вихованець мукачівського тренера Миколи Красилинця Ілля Ковач, котрий набрав у сумі триборства 660 кг. У цій же категорії серед юніорів (U-23) переконливу перемогу здобув Олександр Гангур з Хуста (тренер Михайло Кемінь).

У чемпіонаті України серед студентів нашу область представляла команда Ужгородського національного університету, яку тренує старший викладач кафедри фізичного виховання Андрій Федорішко. Чемпіонкою України у ваговій категорії до 69 кг стала 4-курсниця факультету здоров’я та фізичного виховання Едіта Ковач. 20-річна спортсменка, котра займається цим видом спорту всього 6 місяців підняла у сумі триборства 352,5 кг, що на 17,5 кг вище за норматив майстра спорту.  Едіта також стала віце-чемпіонкою в абсолютній першості серед спортсменок-студенток усіх вагових категорій, а у змаганнях жінок, які проходили одночасно із студентськими, посіла четверте місце, лише двома з половиною кілограмами поступившись бронзовій призерці, майстрові спорту міжнародного класу з Коломиї Уляні Лютник. Проте і у змаганнях серед дорослих спортсменок вона здобула нагороду – срібну медаль за результат 142,5 кг у присіданні.

Віце-чемпіонками у своїх вагових категоріях стали 3-курсниці факультету здоров’я та фізичного виховання Наталія Мага (до 63 кг) і Олеся Янович (до 69 кг). У ваговій категорії до 105 кг бронзовим призером серед студентів став 4-курсник медичного факультету Мирослав Лукеча.

Чемпіонкою України серед жінок, не важчих за 63 кг, стала Катерина Пліс з Мукачева, котру тренують Михайло Рошко і Олександр Пліс. Спортсменка показала у сумі трьох вправ 427,5 кг, що на 17,5 кг вище за норматив майстра спорту міжнародного класу,  до того ж здобула «золото» за результат 172,5 кг у присіданні, «срібло» – у тязі (175 кг)  й «бронзу» в абсолютній першості.

У змаганнях чоловіків віце-чемпіонами України стали вихованці тренера з Хуста Михайла Кеміня Дмитро Біляк, котрий підняв у сумі трьох вправ 590 кг, що на 20 кг перевищує майстрівський норматив у категорії до 74 кг і Олександр Гангур, котрий у вазі до 105 кг подолав 797,5 кг, що на 20 кг вище за норматив «міжнародника». Дмитро також здобув «золото» у тязі (250 кг) і «срібло» у присіданні (220 кг), а Олександр – срібну медаль у присіданні (305 кг).  Вагомі очки до командної скарбниці області принесли й їхні земляки Сергій Шустур та Богдан Міговк, котрі з майстрівськими результатами 685кг і 752,5 кг відповідно посіли 4-те і 6-те місця у вагових категоріях до 93 і 105 кг, але Богдан виборов ще й срібну нагороду у тязі (315 кг), а також ужгородець Роман Корсак, котрий став п’ятим у суперважкій ваговій категорії.

У командній першості чоловіча збірна Закарпаття посіла друге місце з-поміж 19-ти областей, а Ужгородський національний університет – третє місце серед 22-х закладів вищої освіти країни.

Андрій Федорішко, Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, голова обласної федерації пауерліфтингу

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *