Закарпатські митники вилучили в австрійця 120-річну скрипку

Закарпатські митники вилучили в австрійця 120-річну скрипку

Інспектори вилучили на українсько-угорському кордоні старовинний музичний інструмент, який намагався завезти «зеленим коридором» австрійський музикант-віолончеліст без декларування та відповідних документів.

Подія сталася позавчора, 1 травня, на митному посту «Тиса» Закарпатської митниці Держмитслужби. Заїхав автомобіль марки «MITSUBISHI ATTRAGE» під керуванням 47-річного австрійця пізно ввечері. Для проходження митно-прикордонного контролю іноземець свідомо обрав спрощену смугу «зелений коридор», тим самим підтверджуючи правомірні наміри перетнути митний кордон України.

Втім, увагу інспекторів привернув футляр для музичних інструментів, що знаходився на задньому сидінні авто. Тож вони попросили водія його відкрити. І недарма! А там – скрипка Богемської мануфактури. За словами самого музиканта, виготовлена у 1900 році.

Іноземець почав виправдовуватися, що музичний раритет віз для своєї племінниці. Документи на скрипку не має, оскільки, на його думку, як музиканта-віолончеліста, вона не має культурної цінності і коштує всього 1 тис євро.

Однак, з’ясувалося, що виявлений музичний інструмент відносяться у відповідності до вимог частини 5 статті 374 Митного кодексу України «Культурні цінності до коду товару згідно УКТЗЕД 9706 00 00 00», які виготовлені 50 і більше років тому. Тож, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню.

Тож, митники задокументували порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України, яка тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, – також конфіскацію цих товарів. Таким чином, старовинну скрипку вилучено, а остаточну оцінку їй надасть спеціаліст-експерт, інформує пресслужба Закарпатської митниці Держмитслужби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.