Закарпатські митники вилучили на кордоні партію незадекларованих ноутбуків

Закарпатські митники вилучили на кордоні партію незадекларованих ноутбуків

На українсько-угорському кордоні у «тенета» митників потрапив один з водіїв так званих «італійських бусів», який хотів зекономити на розмитненні понад 30 нових ноутів, які, очевидно, ввозилися в Україну з комерційною метою.

30-річний житель Новоселицького району, що на Чернівеччині, повертався з Італії через митний пост «Тиса» Закарпатської митниці Держмитслужби на вантажопасажирському мікроавтобусі «Мерседес-Бенц». Під час проходження митного контролю обрав «червоний коридор» та задекларував 10 дорожніх сумок з особистими речами. Усно підтвердив, що не переміщує товари, які підлягають оподаткуванню.

Втім, коли митники спільно з робочою групою Департаменту протидії митним правопорушенням та контрабанді Держмитслужби перевірили у багажному відділені мікроавтобуса вміст зазначених сумок, то в 6-ох виявили не задекларовані 31 новеньких ноутбуків іноземного виробництва торгівельної марки «ASUS» різних моделей.

Водій навідріз відмовився визнавати їх власністю, проте відповідальності не уникнув. Бо згідно митного законодавства, дозволяється переміщувати товари на загальну суму до 500 євро та вагою до 50 кг. Це при тому, що, до прикладу, в інтернет-мережі, один лише ноутбук зазначеної марки коштує понад 1,4 та 2,4 тис євро. Тож, очевидно, що загальна вартість 31 ноута в середньому понад 35 тис євро.

Наразі незадекларований товар потребує додаткової оцінки спеціаліста-експерта.

Тож, не надавши митному органу точних відомостей про переміщуваний товар, який підлягає обов’язковому декларуванню та оподаткуванню, відносно водія складено протокол за статтею 472 Митного кодексу України, яка передбачає штраф в розмірі 100% вартості товару з подальшою його конфіскацією, інформує пресслужба Закарпатської митниці Держмитслужби.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *