Закарпатські художники вийшли на європейський рівень (ФОТО)

Днями в приміщенні загальновідомого в нашому краї та за кордоном «Європейського медіа-центру» (вул. Капушанська, 106) відбулися прес-конференція та одночасне відкриття колоритної виставки за підсумками мистецького пленеру «Осягнення Синевирської глибини». Останній перед тим пройшов під егідою «Європейського медіа-центру» (генеральний директор Микола КОШУТА) і за підтримки приватного Закарпатського обласного акціонерного товариства по туризму та екскурсіях «Закарпаттурист» (голова правління Юрій ГАРТНЕР) на базі Будинку відпочинку «Синевирське озеро».

анонс3Присутні відтак із одностайним інтересом зустріли виставку учасників свіжого, – за температурою повітря в природній художній «робітні» і творчим темпераментом, – непересічного пленеру. А ними були Емма Левадська, Тетяна Сопільняк, Людмила Боршош-Літун, заслужений художник України Василь Попович, незрівнянний за рівнем осмислення дійсності Сергій Чирський.
Відкриваючи виставку, генеральний директор «Європейського медіа-центру» М.Кошута мовив, що подібні акції не є разовими, вони в час суспільних незгод в Україні посприяють заспокоєнню ситуації, звернуть увагу на основу основ усього сущого – Духовність – не лише на українських національних теренах, а і в країнах ближнього зарубіжжя. Найперше ж планується подібні пленери, а також наступні виставки – за кордоном і в «ЄМЦ» на добрій старій Капушанській – провести в братній Словаччині. Тепло зустріла це повідомлення Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Буріанова. Вона щиро пораділа рівню малярського мистецтва всіх учасників цієї виставки, як і перший секретар Генерального консульства Словаччини в Ужгороді Александер Шкурла.
Пленер проходив у мальовничому верховинському селі Синевирська Поляна. Художній керівник учасників перспективного проекту «ЄМЦ» («Європейського медіа-центру») Емма Левадська привезла звідти для оцінки широкого загалу України та Європи три креативні роботи – «Весняний синевирський мотив», «Душа Верховини», «Карпатська велич». Лірична Тетяна Сопільняк вузькими рамками одного села не обмежилася, про що свідчать і назви її грайливих за колористикою і детальним наповненням непересічних робіт – «Сільський натюрморт», «Невицький замок», «Алея». Подібне можна мовити і про зрілого майстра Людмилу Боршош-Літун, котра показала себе на виставці роботами «Рання весна», «Старі друзі», «Колочава». Реалістичним, але на диво свіжим і весняним був у своїх дітищах («Буковинські Карпати», «Протестантська церква в селі Галоч», «Синевирське озеро») заслужений художник України Василь Попович. І, звичайно, Чирський!.. О, цей дивовижний Чирський зумів таки підкорити глядача «Карпатським краєвидом». Він, краєвид, мені вельми запав у душу. І не тільки мені. Як і «Ужгородський дворик», «Весна в Карпатах», «Вулиця Духновича».
Словом, виставка розгорнулася і розгорнула душі для сприйняття світу на доброчесний і ліричний європейський лад. І Україна знаходиться в тісній сув’язі з такою добротною тенденцією. І це зробив не так матеріально, як духовно багатий «Єврпропейський медіа-центр», що самотужки виживає в цьому непростому сучасному світі серед гнилих меркантильних хижаків.
Василь ЗУБАЧ

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *