Закарпатські експерти-криміналісти працюють без права на помилку

Як свідчить практика, правильна організація та початковий етап роботи з розкриття злочину значною мірою визначає успіх розслідування в подальшому. І тут не обійтися без кваліфікованого експерта-криміналіста.

 

 Експерти одними з перших опиняються на місці події. Тому від якості проведення огляду, вилучення слідової інформації та виконання ними дослідження залежить подальший успіх розслідування та розкриття злочину.

  У Берегівському райвідділі міліції цю роботу виконує старший експерт-криміналіст майор міліції Юрій Безик. У нього доволі неспокійне життя, адже і вдень, і вночі  можуть викликати на злочин у складі оперативної-слідчої групи з метою професійного збору доказів  злочину, які є невидимі для неозброєного ока. В подальшому, дані докази відіграють вирішальну роль у рішенні суду про винуватість злочинців у скоєному злочині.

  – У нашій професії необхідні залізні нерви, уважність, мобільність та відповідальність, – каже Юрій Безик. – Помилятися експерт не має права, надто багато залежить від достовірності представлених у суді доказів.

 

 Майор Безик має дозволи на проведення семи видів криміналістичних досліджень. З початку року, за постановами слідчих, він виконав більше сотні судових експертиз, здійснив 137 виїздів у складі слідчо-оперативної групи на огляди місця події. Ось – один із прикладів його ефективної роботи.

  У березні місяці двоє невідомих осіб, вибивши вхідні двері квартири, проникли всередину й з тумбочки спальної кімнати викрали гроші. У ході проведення огляду місця події старший експерт-криміналіст майор міліції Юрій Безик вилучив сліди рук злочинців. В подальшому, після проведення експертизи було встановлено, що вказані сліди рук залишені раніше судимими особами. В результаті кваліфікованих дій експерта даний злочин було розкрито за «гарячими слідами».

 

 

Віталій Михайлов

Берегівський РВ УМВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.