Закарпатське подружжя художників презентували у Києві

Неповторна виставка творчого подружжя Лариси та Івана Бровді, у живописному аспекті творчості їх, відбулася в Київському музеї сучасного мистецтва, який знаходиться на вулиці Фрунзе, в будинку 61.

БРОВДІ 7Передувала цьому на рідних наших теренах спільна виставка розмаїтих художників краю, починаючи з великого Бокшая і закінчуючи молодими місцевими художниками. Кияни спостерігали за цим процесом, невтомно відвідували майстерні чисельних красенів образотворчого мистецтва, а ще й робили неймовірне для нашого часу — закуповували роботи, які сподобалися. Найперше ж їм упали в око філігранні роботи заслужених митців із Мукачева — Лариси та Івана Бровді. Їм одразу запропонували зробити персональну виставку в Києві. Трохи затим повагалися, чи не перегнули палицю. Але все-таки сказали по-українському: «Айно!» І виставка взяла свій старт. Дізнаюся про подробиці.

Представники музею сучасного мистецтва з нашої улюбленої столиці, — свідчить словами, як золотими монетами, Іван Бровді — аксакал крайового живопису, вдячний учень Йосифа Бокшая та Федора Манайла, народний художник України — відібрали на свій погляд ліпші наші роботи, за свій кошт видали запрошення і каталоги, облаштували експозицію, влаштували добрячий фуршет, оплатили оренду виставкових площ на місяць. Це був чудовий жест. Пройдуть віки, але ми цього не забудемо.

Втім, — продовжує І.Бровді, — ми все-таки переживали, що не буде відвідувачів. Дружина від зайвих думок навіть захворіла і не змогла з’явитися на відкриття. Але… музей був переповнений. Особливо представниками нашої закарпатської діаспори — професорами, академіками, відомими людьми. Були пани Микита, академік мистецтвознавства Федорук, академік-біолог Бідзіля, а з ними загальновідомі Орест Климпуш, Станіслав Аржевітін, кардіолог Мирослав Глагола, головний кардіолог України Василь Василишин та інші. Чисельною була делегація з Івано-Франківська, приїхав народний артист із Львова Богдан Козак. Загалом шість залів віддали під виставку нам закарпатцям — чесним представникам українського народу.

.Ось так запрошують закарпатців за національні справи їх. Адже образотворче мистецтво є речником духу нашого народу. Іван та Лариса Бровді вловили цей неповторний рефрен. За їх неповторність їх і полюбили. Виставка ж називалася «Весна на двох». Думаю, що це почесно і для всіх нас.

Василь ЗУБАЧ.

Лариса Бровді 1

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *