Закарпатська журналістка заявила про недостовірність даних “Барометру свободи слова” ІМІ

Закарпатська журналістка заявила про недостовірність даних “Барометру свободи слова” ІМІ

Закарпатська журналістка Лариса Ступак заявила про приховування частини інформації про порушення прав журналістів, яка публікується у “Барометрі свободи слова” Інституту Масової Інформації (ІМІ).

Зважаючи на те, що ця неурядова громадська організація фінансується низкою зарубіжних урядів, у тому числі США, Великобританії, Чехії, Нідерландів, Лариса Супак має намір повідомити донорів організації про неналежне використання коштів платників податків їх країн та про практику сегрегації у оцінці діяльності журналістської спільноти України. Для доказу своєї правоти закарпатська журналістка опублікувала відповідь прокуратури Закарпатської області з приводу злочинів щодо журналістів краю та їх відсутність у щомісячних звітах “Барометру свободи слова”.

Нижче публікуємо текст повідомлення, яке розміщене на її сторінці у мережі Фейсбук.

Шановний виконавчий директор Інститут Масової Інформації (ІМІ), з’ясувалоcь, що ваш барометр свободи… якби то м’якше сказати.. систематично надає неправдиву інформацію читачам.

За кожен місяць 2017 року інформація на сайті ІМІ викривлена в бік приховування реальної кількості злочинів, вчинених проти журналістів. Відтак, за гроші американськіх платників податків, ви маніпулюєте інформацією для створення викривленої/вдаваної/неправдивої загальної картини порушення прав журналістів, принаймні в Закарпатській області, для всього світу. Просто з інших областей я ще не отримала інформацію з правоохоронних органів, а із Закарпатській області офіційні данні вже надійшли. ВІдтак, висновки були невтішні. Гадаю, ще й будуть.

Репутація ІМІ безнадійно підмочена. Подякуйте за іміджеві втрати своєму своєму представнику в Закарпатській області Ярослав Гулан, якого ви, здається беспідставно, назвали борцем за доступ до публічної інформації. І це, насправді, була ваша найбільша помилка. Як би ви не повідомили, що пан Ярослав борець-невидимка, я б ніколи не зацікавилась ані його ані вашою діяльністю. 
Ви своїми неадекватними діями ( директор Інститут Масової Інформації (ІМІ) та аналітик Роман Кабачій мене заблокували ) привернули увагу до вашої діяльності , а відтак і до тих, хто фінансує заанговажованих дослідувачів, які у подальшому, спотворюють результати досліджень.

USAID Ukraine – USAID Україна, я направила офіційний лист до Вас про викривлені факти результатів досліджень, що не відповідають дійсному стану речей, та які обурили частину журналістів Закарпатської області, з проханням переглянути у подальшому фінансування упереджених або непрофесійних досліджувачів. Закликаю Вас поставити питання перед отримувачами американських коштів про недопустимість у подальшому подібної сегрегації журналістської спільноти України та подання неправдивої інформації громадянам. 
https://trubyna.org.ua/…/zakarpatskyh-zhurnalistiv-podilyly…/

Неправдиві дані про те, що в Закарпатській області на протязі жовтня 2017 року не було вчинено жодного правопорушення/злочину відносно журналістів оприлюднені ІМІ в розділі Барометр свободи мене обурили. Я одразу зателефонувала на вказаний в статті телефон, та уточнила звідки в них дані, які не відповідають дійсності і що це за дослідження, яке не відображає реального стану справ. Мені відповів чоловік на ім”я Роман Кабачій та повідомив, що таку інформацію вони отримали від свого представника в Закарпатській області Ярослав Гулан. Яку надав, мовляв, таку і опублікували. Ні вибачень. Ні обіцянок перепровірити інформацію та виправити помилки. 
http://imi.org.ua/…/barometr-svobody-slova-za-zhovten-2017…/

Тоді я почала своє рослідування.

На інформаційний запит до прокуратури Закарпатської області про кількість порушених кримінальних проваджень по вчиненим злочинам проти журналістів, я отримала відомості, які кардинально відрізняються від оприлюдненої інфографіки та статистики, що її подали своїм читачам дослідники Інституту масової інформації.

Дискусія з виконавчим директором ІМІ Оксаною Романюк зайшла в глухий кут, на жодне із питань щодо подання на сайті неправдивої інформації пані Оксана відповісти не змогла. Натомість просто заблокувала мене, щоб її світлі і чесні очі не бачили і цього допису в тому числі.

Надіслала інформаційні запити у кожну область України з проханням надати інформацію щодо відкритих/закритих/закінчених обвинувальним актом проваджень відносно порушень прав журналістів.

Підготувала разом із колегами журналістами лист звернення в Американське посольство з проханням припинити фінансування дослідників, які не взмозі пітвердити результати дрсліджень офіційними данними.

Готую матеріал для публікації в газеті “Сила народного контролю” щодо маніпуляцій дослідників з так званими дослідженнями, за допомогою яких формується викривлена громадська думка та які щедро фінансуються грошима американських платників податків.

Відтак, заликаю всіх, хто читає сайт ІМІ перепровіряти подану ними суспільно-важливу інформацію, адже вона, на жаль, не завжди відповідає дійсності, тому що інформацію з регіонів України їм подають гулани, які не перевантажують себе отриманням офіційно підтверджених документами даних від офіційних осіб. Яким чином дослідник і борець Гулан рахує злочини, вчинені проти журналістів, хто саме є журналістом в його трактуванні, які злочини він відносить до власне “злочинів”, як встановлює чи здійснював журналіст в момент підпалу його авто, журналістську діяльність чи дивився футбол, чи є журналіст “практикуючим” і що саме він практикує, окрім як підлизувати зади владі та олігархам, залишилось загадкою.
Таємниця експертного висновку! А я спробую розвінчати замовні таємниці експертів досліджувачів.

Привожу офіційну відповідь на мій запит та скріни інфографіки по кожному місяцю досліджень з сайту Інституту масової інформації в розділі Барометр свободи. Червоним коліром виправлено неправдиву інформацію по Закарпаттю. 

http://

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *