Закарпатська журналістка подала в суд на прокурора за невнесення в ЄРДР відомостей про злочин

Закарпатська журналістка Лариса Ступак подала скаргу до Ужгородського міськрайонного суду на прокурора Закарпатської обласної прокуратури  Володимира Гаврилюка, у якій оскаржує бездіяльність прокурора, який не вніс в ЄРДР відомостей про злочин щодо ненадання інформації.

Згідно з Кримінальним кодексом, наголошує журналісткапрокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Ступак вимагає внести повідомлення про злочин, про який вона написала в своїй заяві, в ЄРДР і розпочати розслідування.

Лариса Ступак подала повідомлення про злочин щодо мера Сваляви Івана Ланьо, який, на думку журналістки, незаконно відмовив їй у доступі до інформації, у зв’язку з чим вимагає відкрити провадження за ст. 171 Кримінально-процесуального кодексу України, яка передбачає кримінальну відповідальність за незаконну відмову журналістові на інформаційний запит (аналогічні повідомлення про злочин було подано обласному прокурору Гаврилюку і на міського голову Мукачева А.Балогу і на голову Хуста Кащука В.).

У заяві на ім’я прокурора Закарпатської області журналістка вимагає внести відомості про вказаний  злочин у ЄРДР за ч. 1 ст. 171 КК України, розпочати  досудове розслідування, а її визнати потерпілою у вказаному провадженні.

Раніше, готуючи матеріал для газети «Сила народного контролю»,  Лариса Ступак надіслала запит до Свалявської міської ради, в якому просила надати: копію рішення сесії про встановлення розміру премії міському голові, його заступникам та секретарю ради на 2016- 2017 рік,  доплату за ранг посадової особи місцевого самоврядування, надбавку за вислугу років, надбавку за виконання особливо важливої роботи; загальні суми  щомісячних виплат міському голові, його заступникам та секретарю ради; суми наданої їм матеріальної допомоги та виплат на оздоровлення.

«Доступ до правди»

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Одна відповідь до “Закарпатська журналістка подала в суд на прокурора за невнесення в ЄРДР відомостей про злочин”

  1. Питання: чому серед активної групи відомих закарпатців, не знайшлося гідного місця для жінки-правозахисника, громадського діяча, редактора газети “Сили народного контролю” Лариси Ступак із м.Чоп?
    Людина, яка ризикуючи своїм власним життям, нехтуючи своїм вільним часом, і вдень і вночі робить конкретні справидля суспільства, бореться з тотальною корупцією, висвітлює як ніхто, із вище перерахованих особистостей, кричущі факти зловживання своїми посадами окремими чиновиками -корупціонерами, самотужки кинула виклилк зарвавшимся чиновникам, правоохоронцям, прокурорам, суддям, варварській вирубці лісі у регіоні, захищає порушені права і свободи наших земляків, які не можуть себе захистити, в притул до перших осіб держави. Насправді такі люди мають заслуговувати визнання хоча б державними нагородами за заслуги саме перед громадянами України, громадою міста, області, де проживає Лариса Вікторівна.
    Але ж як бачимо, людська подяка та уклін, таким борцям-одинакам, як п.Лариса надходить від звичайних закарпатців, їх сімей, родичів, яким допомогла і надалі допомагає правозахисник Лариса Ступак і які за неї помоляться!

    http://zakarpatpost.net/2016/12/09/top-100-vplyvovi-lyudy-zakarpattya-aktyvne/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *