Хостел ALINA від 110 гривень за місце.

Закарпатська журналістка “нагнала жаху” на представника військової прокуратури (відео)

Закарпатська журналістка “нагнала жаху” на представника військової прокуратури (відео)

Редактор газети “Сила народного контролю” Лариса Ступак (Лора Приходько) задала конкретні запитання представнику військової прокуратури Ужгородського гарнізону з приводу систематичного закриття кримінальних провадженнь стосовно “дезертирів-волонтирів”, які нібито доставляли на фронт автомобілі, під час несення служби. Слідство за два роки не спромоглось встановити чому не доїхало  до фронту благодійне майно у вигляді автомобілів, пального для них, консервів, одягу, а якщо доїхало, то куди потім поділось. Командири військовослужбовців зберігають таємницю і кажуть, що не пам’ятають яке майно привозили їм привозили і куди воно потім поділось, про машини також не пам’ятають, чи виплачували “дезертирам- волонтирам”, за час відсутності на місті несення служби зарплату, також не пам’ятають. Військова прокуратура “кришує” ці злочини, її слідство є імпотентним, – заявила Лариса Ступак. Представник військової прокуратури у відповідь не зміг нічого відповісти.

Виявилося, що частина конфіскату з Закарпаття попадає до сумнівних благодійних фондів, які дерибанять це майно.

Тернопільський обласний благодійний фонд «Апостол» безкоштовно отримав конфісковане на Закарпатській митниці майно щонайменше на 792 тис грн. Про це повідомила журналістка Катерина Мітєва у програмі «ЦРУ».

Рішення про безоплатну передачу конфіскованого майна приймає комісія, до якої входять представники Державної виконавчої служи (ДВС), податкової та митниці. Серед майна, яке отримав «Апостол», брендовий одяг, італійське взуття, білизна, сумки, засоби для прання.

Засновником БФ «Апостол» є радник міністра МВС Арсена Авакова Михайло Апостол, керівник – син Ігор Апостол. Побувавши в його тернопільському офісі, журналістка з’ясувала, що в ньому знаходиться ще один благодійний фонд – «Є сила», яким теж опікується син Михайла Апостола. Разом ці два фонди отримали конфіскату з Закарпатської області більше ніж на 1,5 млн грн.

У програмі також йшлося, що в інтернеті є багато публікацій про систематичну допомогу фондами Апостолів АТОвцям та іншим людям, які потребують допомоги. Водночас, «Апостол», «Є сила», ще один фонд Ігоря Апостола «Надія живе», а також близько 20 інших благодійних та релігійний організації, яким передавали конфіскат з Закарпаття, поєднує одне кримінальне провадження.

Досудовим розслідуванням, яким займається СБУ, встановлено, що в період з квітня 2014 року по кінець 2017 благодійники, у тому числі і фонди Апостолів, були задіяні у схемі ввезення в Україну комерційних товарів з подальшою підміною документів ніби то для гуманітарної допомоги. Надалі ці товари реалізовувались іншими структурами, а кошти направлялись нібито на фінансове та матеріальне забезпечення незаконних збройних формувань так званих ДНР та ЛНР.

Служба безпеки України не надала програмі додаткових деталей. В той же час, Ігор Апостол був здивований підозрами СБУ, і розповів, що він не знає, чому його організації могли звинуватити в фінансування тероризму.

Що ж до самого конфіскату, то син Михайла Апостола переконував, що усю допомогу від ДВС його фонди віддають людям. Утім, конкретних систематизованих звітів передачі організації його благодійні організації не ведуть. У Апостола повідомили, що існують лише окремі акти передачі фізичним особам, але вони є конфіденційними.

Програма також з’ясувала, що ні ДВС, ні комісія, яка розподіляє майно, не перевіряють, кому віддають конфіскований крам на сотні тисяч. Там також не проводять перевірку благодійних фондів, і не контролюють, що далі відбувається з переданим конфіскатом, оскільки це не входить в повноваження Державної виконавчої служби.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *