Закарпатська журналістка готова стати Генпрокурором заради розслідування багатомільйонних зловживань у Мукачівській міськраді (документ)

Закарпатська журналістка готова стати Генпрокурором заради розслідування багатомільйонних зловживань у Мукачівській міськраді (документ)

Нещодавно видання “Трибуна” повідодомляло про те, що Держаудитслужба виявила мільйонні зловживання при розподілі коштів в Управлінні соціального захисту населення Мукачівської міськради при наданні матеріальної допомоги на дороговартісне лікування.

Редактор газети “Сила Народного Контролю” Лариса Ступак (Лора Приходько) на своїй сторінці у мережі Фейсбук повідомила нові подробиці цієї резонансної справи.

З жовтня 2016 року я намагалась отримати і оприлюднити перелік мешканців Мукачево, яким підфартило отримати бюджетні кошті на лікування, на встановлення газових лічильників, на свята, багатодітним родинам, тим, хто служив в АТО, тощо.

Однак, керівник Управління праці та соціального захисту населення, колишня журналістка каналу 1+1, Наталка Зотова вперто приховувала таку інформацію, яку б мала оприлюднити на офіційному сайті міської ради

Чим більше вона її приховувала, тим більше я переконувалась, що причина приховувати списки мукачівців в неї є, і вона дуже вагома. В мене склалось стійке враження, що гроші іноді дають потрібним надійним “хворим” , потім вони обналічуються, а потім… Чиновниці- журналістки , прости господи, ніколи не уявляли собі, що б хтось, посмів спитати в них всі документи, по яким гроші вибували з бюджету, перевірити підставність їх дій, докопатись аж до прописок і громадянства обдарованих. Вони були впевнені, що закон ” Про захист персональних даних” надійно охороняє їх нову унікальну схему. Вдумайтесь лише : Мукачівські платники податків фінансують БЕЗОПЛАТНУ комунальну медичну установу , а потім ще раз, БЕЗОПЛАТНІ медичні послуги в комунальній лікарні. А чиновники, з масляними очима, з виглядом благодійників, потирають в цей час свої липки рученята.

Але по кожному випадку ненадання мені запитуємої інформації ( запитів було 13-15 вже тепер не пам”ятаю), я зверталась в поліцію з заявою про злочин за ст 171 ч. 3.Кримінального Кодексу. Це перешкоджання журналістської діяльності службовою особою, або групою осіб. 
Майже три роки свого часу, матеріальних ресурсів, нервів, здоров’я я витратила на здобуття публічної інформації, яка мала була надана мені на протязі 5 днів…

Однак, переліки обдарованих платниками податків Мукачева мешканців , ретельно приховувася і не оприлюднювався в повному обсязі. Ви не знайдете на офіційному сайті міської ради відомостей про те, що відомий співак з Ужгорода Степан Гіга, ні сіло не впало, лікувався за кошти мукачівців. Не знайдете і інформації, що коштами бюджету допомагають іноземцям, в тому числі і громадянам Росії…

А далі, раз мені вперто не дають публічну інформацію, всі кримінальні справи про зухвалі епізоди порушення Кримінального Кодексу заступник Генерального прокурора нафталіновий Столярчук заховав від мене в м.Луцьк, Передав , так би мовити , для неупередженого , прости господи, розслідування. А я продовжила шукати ту інформацію, яка мені була потрібна іншими шляхами. 
Написала скаргу в Державний аудит України та наполегливо попросила провести ревізію в цій утаємничений установі під керівництвом маленького Наполеончика. І перше, що я попросила у аудиторів, коли вони почали ревізію, витребувати у Зотової ті кляті списки. Однак, навіть ревізорам, списки не були надані в повному обсязі. Дивно, правда? Не дивуйтесь, це Мукачево. Там свої закони.

Ревізія проходила напружено. Ревізорам раз за разом ставало погано і вони лягали під крапельниці, лікувати гіпертонічні кризи. 
Але я ніколи не зверну з шляху, якщо маю ціль. Моя ціль – отримати вичерпні списки людей, кому давали кошти з бюджету, оприлюднити їх , як того вимагає закон. Стаття 6, пункт 5 ЗУ ” Про доступ до публічної інформації”, якщо щось!

І ось, нарешті, ревізія закінчилась. Державний аудит вивів 2,2 млн грн збитків бюджету. Навіть попри те, що прописки людей встановити так і не вдалось. Зотова, яка і в попередній ревізії в 2016 році мала збитки до бюджету біля 800 000 грн, не погодилась з Актом ревізії і надала грізні заперечення до нього. 
Аудитори заперечення відбили , та надали висновок, про те, що в пані Зотовій проблеми.. 
І виразили в конкретних цифрах: 610 000 + 2, 2 млн = 3.000.000 грн .. Ну приблизно … Я до копійок не рахувала. 
10 травня до Зотової було направлено вимогу відшкодувати в бюджет Мукачева всі кошти і відзвітувати про це до 10 червня 2019 року.

Час пішов!

Я в той час, не отримавши того, чого так довго і наполегливо добивалась, списки ВСІХ, кого я просила в інформаційних запитах, повідомила про злочин вчинений керівництвом УПСЗН м. Мукачева за ч. 4 ст 191КК.
Знаєте для чого? Для того, щоб ті списки, які приховують від мене, нарешті вилучили по рішенню суду. Клопотання про це я мабуть, подам в суд сама. Не буду чекати слідчих. 
Я ті списки отримаю, навіть, якщо для цього прийдеться стати Генеральним прокурором…

Детальний звіт про перипетії рослідування Лариси Ступак (Лора Приходько) на її сторінці у мережі Фейсбук.

Мавр зробив свою справу, Мавр може йти. З жовтня 2016 року я намагалась отримати і оприлюднити перелік мешканців…

Опубликовано Лорой Приходько Понедельник, 27 мая 2019 г.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *