Закарпатська співачка Аліна Паш влаштувала антипутінський перфоманс на фестивалі в Угорщині

Уродженка Буштина Аліна Паш виступила на одному з майсштабніших музичних фестивалів Sziget в Будапешті. Її виступ був сконцентрований навколо війни в Україні: були і промови про події в нашій країні, і скандування гасла “Shame on russia” (ганьба росії), і заклики бойкотувати російську культуру, і навіть вмикання сирени повітряної тривоги.

Під час виконання пісні “НЕбратські народи” артистка розірвала на шматки плакат, на якому були зображені прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент рф володимир путін. Такий перфоманс оцінили великі угорські опозиційні видання та розкритикували угорці, які є прихильниками москви.

А от під час пісні “Witch” на фоні Аліни була зображена яскрава графіка з палаючим Кремлем.

Зазначимо, що цьогоріч на Sziget виступали кілька російських діджеїв. Попри це, Аліна Паш вирішила виступати на фестивалі, пояснюючи це тим, що за відсутності на сцені українського голосу, цей майданчик відсутньою буде і противага росіянам. За це на неї вилилося чимало критики з боку українців, мовляв, виходити на одну сцену з окупантами недоречно. Хоча, окрім неї на фестиваль поїхали ще четверто гуртів та виконавців, серед яких гурт KAZKA.

Під час виступу російських діджеїв Phlegmatic Dogs Аліна Паш стояла серед глядачів, тримаючи плакат з написом “Росіяни — вбивці та військові злочинці!” та синьо-жовтий прапор.

Згодом одна з представниць музичних фондів зізналася, що іноземні гості Sziget майже нічого не знають про війну в Україні, а такі виступи українських артистів спонукали їх ширше відкрити очі на події.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *