Закарпатська “Просвіта” ознайомила переселенців з історією нашого краю (фото)

Закарпатська “Просвіта” ознайомила переселенців з історією нашого краю (фото)
24 травня в Ужгородський класичній гімназії відбулася зустріч провідників та активістів Закарпатського крайового товариства «Просвіта» з переселенцями зі східних областей України де тривають бої з московськими окупантами.
Тут вони знайшли прихисток та всіляку допомогу в тому числі і просвітянок-волонтерок обласного центру Людмили Цебрик, Віри Луцьо, Олени Мішко, які й стали ініціаторами цієї зустрічі.
Почесний голова крайового товариства «Просвіта» Павло Федака розповів присутнім про діяльність цієї найстарішої на Закарпатті української громадської організації, її внесок у формування національноїї свідомості та державницьких устремлінь закарпатців, відродження історичної пам’яті, боротьбу за рідну мову, рідну культуру, своє національне ім’я, згадав про репресії просвітян російсько-радянською більшовицькою владою. Тисячі з яких за любов до України опинилися в московських тюрмах і таборах ГУЛАГу.
Серед них — і президент Карпатської України Августин Волошин, запроторений російським СМЕРШем у Лефортівську тюрму, а потім у Бутирська де й помер. І досі прах великого сина Срібної Землі України лежить у Московії не знаємо йде, бо Москва старанно приховує цей свій злочин, як і тисячі інших супроти України і українців.
Далі перед присутніми виступив жіночий вокальний ансамбль «Просвітянка». Керівник (Віра Луцьо). На початку було виконано гімн України, який своїм співом підтримали всі учасники зустрічі. Потім у задушевному і майстерному виконанні просвітянок Людмили Цебрик, Віри Луцьо, Марії Гричущенко, Зоряни Глюдзо, Олени Мішко із супроводом акомпаніатора, просвітянина Михайла Рибалка прозвучали пісні «Києве мій», «Мамині яблуні», «Цінуй життя» (слова І музика Людмили Цебрик), «Прославимо маму», «Козак перед боєм», «Ой у лузі червона калина», «Гуцулка Ксеня», «Через поле широкоє» та інші.
Варто підкреслити, що син Марії Гричущенко та син Людмили Цебрик у складі збройних сил України захищають свою державу від московської орди.
Переселенець з Чугуєва в Харківської області Віталій Криворучко прочитав вірш «Загадаю бажання» та гуморески Павла Глазового.
Присутні сердечно дякували організаторам і учасникам зустрічі, товариству «Просвіта», вокальному ансамблю «Просвітянка», керівнику гімназії (директор Сергій Роман) за теплі слова, підтримку і допомогу, за українські пісні — найкращі у світі і безсмертні, як і сам великий і нездоланний український народ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *