Закарпатська “Просвіта” ініціює присвоєння звання Герой України командиру розвідки ДРБ “Сонечко” Роману Стойці

Найстаріша українська організація Закарпаття – Крайове товариство «Просвіта» ініціює присвоєння звання Герой України командиру розвідки Добровольчого розвідувального батальйону «Сонечко», співробітнику Головного управління розвідки МО України Стойці Роману Васильовичу (Друг Чесний). Повідомляє у Фейсбук голова товариства Павло Федака.
Починаючи з 2014 року Друг Чесний знаходиться на самому вістрі боротьби з російським агресором. Десятки успішно проведених секретних операцій по знешкодженню ворогів України, деякі з них увійшли до відчизняних та іноземних посібників з підготовки диверсійно-розвідувальних груп.
Імена виконавців через мотиви національної безпеки не оприлюднювались, але ми знаємо, що резонансні спецоперації проводив Друг Чесний та його побратим Друг Комендант (Руслан Каганець).
24 лютого 2022 року Роман Стойка зустрів ворога на Київському напрямку театру бойових дій разом з  ДРБ «Сонечко».
Бої в Гостомелі, Бучі, Ірпені, рейд в тил ворога у Чорнобильську зону – знищені колони ворожої техніки з сотнями окупантів, збиті вертольоти та безпілотники у активі Друга Чесного з побратимами.
Останній подвиг – захоплення групою Чесного ворожого танку Т-72 Б увійде у аннали заслуг вітчизняних розвідників та у пілручники з історії України.
За вісім років війни Роман був буквально нашпигований осколками, до 24 лютого 2022 року в тілі воїна залишалося 7.
За останні півроку Друг Чесний був тричі поранений і в його тілі залишилося ще кілька металевих елементів.
Лягати на операційний стіл для видалення осколків Роман Стойка категорично не хоче, каже, що це виведе його з ладу на кілька місяців, а він не може дозволити собі такої розкоші під час війни…
Відповідне звернення «Просвіти» та інших патріотичних організацій Закарпаття про присвоєння звання Герой України Другу Чесному буде направлена Президенту України.

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *