Закарпатська обласна рада не підтримала кандидатуру Андріани Сушко на посаду “додаткового” заступника голови облради

Закарпатська обласна рада не підтримала кандидатуру Андріани Сушко на посаду “додаткового” заступника голови облради

Закарпатська обласна рада не підтримала кандидатуру “додаткового” заступнка голови обласної ради. За Андріану Сушко проголосувало 32 депутати з 35, що взяли участь у голосуванні. Для обрання було необхідно 33 голоси.

За відповідне рішення проголосували 32 депутати. У голосування взяли участь 35 депутатів, 3 бюлетені були визнані недійсними.

Кандидатуру Андріани Сушко вніс депутат від «Команди Андрія Балоги» Євген Мешко. Після зауваження Василя Іванча («За майбутнє») про те, що це – порушення закону, оскільки вносити кандидатури заступників має право тільки голова, керівник облради Володимир Чубірко запитав у депутатів «колегіальної згоди» та вніс кандидатуру Андріани Сушко самостійно.

Детальніше про владні пристрасті в Закарпатській облраді ми повідомляли раніше з посиланням на телеграм-канал Павла Федаки –  https://t.me/P_Fedaka/61

На друге пленарне засідання 4 сесії Закарпатської облради, яке відбудеться у четверг 2 грудня,  планується внести питання збільшення кількості заступників голови обласної ради, довівши їх число до 4-х (перший і три заступники). Чому не до 7-ми? Щоб кожна фракція облради (всього 8) мала по голові або заступнику.

❗️Цю пропозицію хотіли внести ще на попереднє засідання, коли обирали головою Володимира Чубірка (Рідне Закарпаття) та заступників від Батьківщини (А.Шекета) та Європейської Солідарності (В. Дем’янчук). ❗️Але «ЄС» відмовлявся в такому випадку голосувати за голову облради, розмивати повноваження свого заступника ще між двома «пасажирами» фракція Порошенка не захотіла, а без неї голосів не було. Тому переклали на потім. Угорці з КМКС також не захваті від цієї пропозиції, чи поведуться депутати щоб наплодити «весільних генералів» побачимо на завтрашній Президії облради.

❗️Але є суттєвий правовий момент:  стаття 56 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» каже, що обласна рада обирає першого заступника, заступника голови ради.  Тобто, закон вживає посади «перший заступник» і «заступник» виключно в однині. Збільшення кількості заступників, звісно, буде порушенням цієї норми Закону.

❗️У Вінницькій області пішли таким шляхом, обравши 3-х заступників, зараз мають проблеми з Рахунковою палатою, адже виплата зарплати у невстановлених законом рамках трактується, як нецільове використання бюджетних коштів. ❗️Відповідальність і відшкодування збитків нестиме одноосібно голова облради. Адже в пункті 3 ч. 6 ст. 55 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні»  вказано, що голова обласної ради представляє раді кандидатури для обрання на посаду першого заступника, заступника голови обласної ради. Прикритися колективним голосуванням не вийде.

❗️Якщо вже закарпатські депутати так сильно хочуть збільшити кількість заступників голови облради, то хай обирають додаткових на громадських засадах, без тринькання коштів платників податків. 

❗️Так будуть і вовки ситі, і вівці цілі.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *