Закарпатська Держфінінспекція розглянула підсумки роботи за минулий рік

фінінспекціяВ Ужгороді відбулося засідання колегії Держфінінспекції в Закарпатській області, на якому розглянуто підсумки роботи за 2014 рік.

Минулий рік для Держфінінспекції, як і для країни в цілому, виявився складним. Як відомо, згідно з вимогами Закону України № 1622-VII від 31.07.2014 р. «Про внесення змін у Закон України «Про державний бюджет України на 2014 рік» було введено мораторій на перевірки, які здійснюють контролюючі органи (окрім фіскальної служби). Здається, зміни в законодавство робилися дещо поспішно, бо благі наміри щодо звільнення господарюючих суб’єктів від майже повного проведення перевірок обернулися й певними суперечностями. Так, заборона на перевірки стосувалася й Держфінінспекції, хоча її діяльність спрямована на виявлення порушень із державними коштами. Тож понад чотири останні місяці минулого року це відомство практично не виконувало контрольно-ревізійну роботу, хоча у той час проводилися державні закупівлі, виділялися значні державні кошти на різні сфери життєдіяльності…

На засіданні колегії було розглянуто кілька основних питань. З аналізом діяльності структурних і районних підрозділів виступив начальник Держфінінспекції в Закарпатській області Микола Рябець. Доповідач, зокрема, зазначив, що у 2014 році обласною інспекцією проведено 658 контрольних заходів (із них 515 – на виконання постанови уряду щодо достовірності кредиторської заборгованості). За результатами перевірок виявлено втрат ресурсів на суму майже 23 млн грн., попереджено незаконне використання бюджетних коштів на суму 2 млн.грн. та забезпечено відшкодування втрат на суму майже 13 млн грн. Задля належного реагування на факти порушень до правоохоронних органів передано 73 ревізійні матеріали. За результатами їх розгляду правоохоронні органи розпочали 37 досудових розслідувань. Для забезпечення усунення виявлених порушень до судів подано 21 позов на суму 13,3 млн. грн. До установ, які порушили бюджетну дисципліну, застосовано 82 фінансові санкції у вигляді зупинення операцій із бюджетними коштами, призупинення бюджетних асигнувань і зменшення бюджетних призначень. За порушення фінансової дисципліни до адміністративної відповідальності притягнуто 396 посадових осіб, до дисциплінарної відповідальності – 85 осіб, із яких 6 звільнено з займаних посад.

Микола Рябець окреслив першочергові завдання на поточний рік, наголосив на пріоритетах у роботі. Також було акцентовано на тому, що нині відбувається багато змін у законодавстві та фінансовій сфері, зокрема, чимало видатків, які раніше фінансувалися з державного бюджету, покладено на місцеві органи влади, тож держфінінспекторам слід постійно удосконалювати свій професійний рівень.

Успіх у роботі, насамперед щодо повноти забезпечення відшкодування фінансових втрат, залежить і від взаємодії з правоохоронними органами та судовою системою. Впливає на результати роботи і якість матеріалів за наслідками контрольно-ревізійної роботи, про що йшлося у доповідях начальника відділу правової роботи Світлани Голінки та завідувача сектору внутрішнього аудиту Ірини Мельничук. Розглядалися на засіданні колегії й підсумки роботи з персоналом. Недофінансування відомства у другій половині минулого року відбилося й на кадровому потенціалі. Ішлося також про дотримання антикорупційного законодавства.

В обговоренні доповіді також взяли участь заступник начальника Держфінінспекції в Закарпатській області Михайло Федак, начальники відділів Андрій Кушнірук, Василь Стойка, начальники районних ОДФІ Володимир Фіцай та Юрій Чулей.

На засіданні колегії прийнято низку важливих рішень, у яких визначені пріоритетні напрями роботи та першочергові заходи, спрямовані на забезпечення підвищення ефективності державного фінансового контролю у 2015 році.

Нагадуємо, що у Держфінінспекції в Закарпатській області діє телефон довіри: (031-2)- 61-76-90, пише прес-служба Держфінінспекції в Закарпатській області.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *