Закарпатська делегація взяла участь у Шевченківському святі у румунському Сату Маре (відео)

Шевченкові слава. У сусідній Румунії відбулася низка культурно-масових заходів у межах вшанування 210-ої річниці з Дня народження українського пророка й мислителя, видатного поета й художника Тараса Григоровича Шевченка.
Серед учасників – представники української діаспори в Румунії, письменники, митці, духовенство, гості та запрошені.
В їх числі упізнаванні та шановані особи – голова СУР, депутат Микола Мирослав Петрецький Nicolae-Miroslav Petrețchi, генеральний секретар СУР Люба Ірина Горват Ira Liuba та ін..
Закарпаття представляли: керуюча справами Закарпатської облради Мирослава Ливч, ректорка Академії культури і мистецтв Закарпатської облради Наталія Шетеля, перший проректор – Федір Апшай, викладачі, студенти вишу.
Найперше учасники зібрались біля погруддя Тарасу Шевченку у м. Сату Маре.
Наталія Шетеля та Мирослава Ливч разом із іншими поклали квіти до погруддя та виголосили промови.
Мирослава Михайлівна привітала всіх зі Шевченковим святом, побажала, аби високий дух Кобзаря завжди був з Україною. Та підкреслила, що «ми припадаєм до творчості Тараса Шевченка, як до цілющого джерела.
Він мріяв, щоб Україна з року в рік ставала могутнішою. Та, знаючи, що «лютий враг сміється», Тарас закликав: «Борітеся – поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!». Сьогодні з цими словами хоробрі сини і доньки України виборюють нашу свободу та незалежність зі зброєю в руках!», – мовила М. Ливч.
Наталія Шетеля у своєму слові зазначила, що «минуло 210 років від Дня народження Тараса Шевченка – українського пророка, мислителя, генія, поета та художника, а ми – люди різних професій, віросповідань, країн, долаючи кордони, зібрались тут, у прекрасному румунському містечку, аби засвідчити, що Тарасове віще і праведне слово живе у наших серцях.
З висоти століть можна твердо сказати, що Тарас – найславетніший співець і патріот України, борець за її волю і долю. Він прожив дуже мало – всього 47 років, але щиро любив Батьківщину, землю, маму, жінку, хоч ніколи не був одружений. І продовжує свій шлях у просторі і часі
Очевидно, волею Божою так судилося, що Тарас з´явився на світ у час, коли оживає земля, пробуджується все суще і цвіте. Він мріяв, щоб процвітала Україна і кожне українське село – колиска нації, яке так талановито оспівував у віршах, надихаючи покоління творити новий день.
Його “Думи, мої думи” нині співають на всіх континентах, а твори перекладено 130-ма мовами світу. Понад 1500. монументів збудовано в різних країнах закордоння. Бо Шевченкова слава крізь століття. Його слово жило, живе і буде вічно жити!», – наголосила Наталія Ігорівна.
На завершення ректорка продекламувала один із найвідоміших творів Кобзаря «Розрита могила», викликавши щемні емоції у присутніх.
Далі викладачі та студенти Академії презентували насичену концертну програму “Прийми нашу любов, Тарасе!”.
У їх виконанні прозвучав Державний Гімн України та хітові твори: “Думи мої” (муз. М. Лисенка), “Реве та стогне Дніпр широкий” (муз. Д. Крижанівського), “Молитва за Україну” (сл. О. Кониського, муз М. Лисенка), “По діброві вітер віє” (обр. Василя Уманця), “Зоре моя вечірня” (муз Я. Степового), якими досвідчені співачки допомогли присутнім доторкнутися через музику до частинки унікальної спадщини Кобзаря.
Традиційно мистецьким виконанням і прекрасними голосами вражали зіркові та креативні викладачки – Мар´яна Матейко та Марія Мартинюк. Оскільки Шевченко був Кобзарем, то викладачі залюбки зіграли на бандурі окремі твори Тараса, зриваючи бурхливі оплески!
І все буде Україна!

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *