Закарпатська делегація взяла участь в урочистостях з нагоди 150-річчя створення товариства “Просвіта” (фото)

Закарпатська делегація взяла участь  в урочистостях з нагоди 150-річчя створення товариства “Просвіта” (фото)

150 років тому, 8 грудня 1868 року у Львові було засноване Товариство «Просвіта». На урочистому зібранні з цієї нагоди у Львівському національному академічному театрі опери та балету були присутні просвітяни з учіх куточків України, духовенство, інелігенція. Захід відвідав і Президент України Петро Порошенко, який зазначив , що ця дата і  назва “Просвіта”назавжди вписані в історію державотворення: “Бо та подія означала створення нашої національної домівки поверх тогочасних кордонів, коли наша Вітчизна була ще поділена між різними імперіями. Імперії згодом впали. А ми були, ми, українці є і ми будемо”.

Глава держави зазначив, що «просвітяни» завжди робили і продовжують робити велику справу, бо їх небайдужості, досвіду, сил та енергії Українська держава потребує і зараз.

На урочистостях була присутня і закарпатська делегація у складі голови крайової “Просвіти” Павла Федаки, членів ради товариства: учасника бойових дій Вячеслава Харченко, матері героїчно загиблого під Дебальцево майора-розвідника 128-ї бригади Віталія Постолакі Калина Постолакі, Олени Мішко та доктора історичних наук Федаки П.М.

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *