Закарпатці нагородили воїнів 95-ї десантно-штурмової бригади медалями “За оборону шахти Бутівка”

Медаль “За оборону шахти Бутівка” створена з ініціативи “Української асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області” та Закарпатського крайового товариства “Просвіта” для відзначення військовослужбовців Збройних сил України та добровольчих батальйонів, які обороняли одну з найбільш гарячих точок російсько-української війни. Медаллю вже нагороджено воїнів 15 ОГШБ 128-ї бригади, бійців “Правого Сектору, та військовослужбовців 93-ї бригади.

Днями відбулося вручення медалей “За оборону шахти Бутівка” воїнам 95-ї окремої десантно-штурмової бригади, які відзначилися героїзмом у боях за цей стратегічний рубіж.

В урочистих заходах з цієї нагоди взяли участь голова “Української асоціації інвалідів АТО в Закарпатській області”Вячеслав Харченко (Че Гевара), який брав безпосерню участь у обороні шахти, голова Закарпатського крайового товариства “Просвіта” Павло Федака, слухач генеральського факультету Національного університету оборони учасник бойових дій, підполковник Микола Журавльов, військовий капелан Димитрій Присяжний.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять понад 80-х десантників 95-ї бригади, які загинули у боях з російськими загарбниками та стоячи переглянули ролик про майора Сергія Шулікова, котрий геройськи віддав життя за незалежність України.

Зразкова хореографічна студія “Щедрик”  під керівництвом художнього керівника та балетмейстера Світлани Романенко та відома співачка Світлана Токар-Чірікалова дали патріотичний концерт для українських воїнів.

Учасники бойових дій, волонтери, духовенство щиросердечно вдячні командуванню 95-ї ОДШБр, керівництву Генерального штабу Збройних Сил України та начальнику національного університету оборони України імені Івана Черняховського генерал-лейтенанту Сиротенко Анатолію Миколайовичу за сприяння у проведені заходу проведеному у контексті протидії негативному впливу агресора – Російської Федерації на суспільство України.

Довідково: Шахта “Бутівка” – передова позиція української армії, одна з найбільш гарячих точок у зоні проведення АТО-ООС. Тут майже ніколи не припиняються обстріли, вибухи і штурмові дії бойовиків. Унаслідок артилерійських ударів в 2015 році майже всі будівлі шахти перетворилися в руїни.

Шахта Бутівка – позиції Збройних сил України, що знаходяться між Авдіївкою та Донецьким аеропортом і по своєму стратегічному значенню є ключом, що відкриває шлях до тимчасово окупованого Донецька та дає можливість здійснювати контроль над територіями які практично входять в межі цього міста. Тому на цьому напрямку постійна напруга і нескінченні обстріли українських позицій зі сторони російських найманців.
Шахта Бутівка є не просто однією точкою, а цілим ланцюгом позицій зі своєю інфраструктурою та комунікаціями, які є переднім краєм фронту, що впирається в межу тимчасово окупованого росіянами Донецька.

Детальний фотрепортаж на сторінці “Трибуни” у мережі Фейсбук.

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *