«Закарпатгаз» виграв суд у перечинського підприємця

Рішенням Перечинського районного суду в повному обсязі задоволено позов ПАТ «Закарпатгаз» до підприємця Івана Г. Власнику кафе-бару «Оазис», що в с. Дубриничі на Перечинщині, доведеться відшкодувати товариству майже 72 тис. грн. збитків за несанкціоновано відібраний газ плюс судові витрати – понад 700 грн.

При обстеженні газового обладнання у приміщенні кафе-бару «Оазис», (вул.Центральна, 134, с. Дубриничі Перечинського району), яке належить Івану Г., представниками ПАТ «Закарпатгаз» виявлено порушення Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» та Правил надання населенню послуг з газопостачання  – факт несанкціонованого відбору природного газу шляхом самовільного підключення до системи газопостачання, чим газопостачальному підприємству завдано збитків на суму 71777,81грн.

Відповідним актом обстеження зафіксовано, що до газопроводу низького тиску в обхід лічильника газу Метрікс G-4, введеного в експлуатацію у відповідності до вимог чинного законодавства у приміщенні будинку, що належить Розалії Б., самовільно, за відсутності договору на постачання природного газу, без відповідної належної виконавчої та технічної документації підключено газоспоживаюче обладнання кафе-бару «Оазис», а саме: неопломбований лічильник газу, котел «Лайланд» тепловою потужністю 20кВт із споживанням газу 2,1 м3/год. та плита газова ПГ-4 із паспортним номінальним споживанням газу 1,2 м3/год.


Несанкціонованим відбором природного газу відповідно до Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» вважається відбір: з магістральних газопроводів, газорозподільних мереж або підземних сховищ газу за відсутності закуплених відповідно до договору обсягів природного газу; без укладення відповідного договору з постачальником; спричинений самовільним під’єднанням, споживанням природного газу з навмисно пошкодженими приладами його обліку або поза охопленням такими приладами, – коментує правопорушення начальник юридичного управління ПАТ «Закарпатгаз» Йосип Пшевлоцький. – Саме до таких дій вдався і власник кафе-бару «Оазис», сподіваючись, мабуть, на те, що залишиться безкарним. Проте газ – корисна копалина, яка є товарною продукцією, тож споживання його без договору неможливе. Кожен такий крок неодмінно буде виявлений працівниками «Закарпатгазу» і належним чином покараний Фемідою…
Довідка:

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі згаданих послуг зобов’язані: укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору; забезпечувати цілісність засобів обліку комунальних послуг та не втручатися в їх роботу; оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом; дотримуватися правил пожежної і газової безпеки, санітарних норм; дотримуватися вимог житлового та містобудівного законодавства щодо здійснення ремонту чи реконструкції приміщень або їх частин, не допускати порушення законних прав та інтересів інших учасників відносин у сфері житлово-комунальних послуг. Комунальними послугами, згідно зі ст.1 згаданого Закону, є результат господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством, тому відповідач зобов’язаний був укласти договір про надання послуг з газопостачання.

 

НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *