«Закарпатгаз» відключає боржників від газопостачання

Станом на 1 березня 2015 заборгованість побутових споживачів Закарпатської області за спожитий природний газ перевищила 62,5 млн грн. ПАТ «Закарпатгаз», через недосконалість законодавства складно зупинити наростаючі неплатежі.

«Доводиться йти на вимушений крок – після письмових попереджень відключати боржників від газопостачання. На сьогодні це хоч і радикальний, але єдиний дієвий спосіб налагодити роботу з погашення боргів за спожитий газ », – говорить голова правління ПАТ«Закарпатгаз» Віталій Шатило.

На середину березня в області понад 2,6 тис. споживачів-фізосіб відключені від газопостачання. Вищенаведені заходи є останнім доводом з боку компанії в процесі досудового врегулювання спору з оплати боргу. Потім, якщо оплата не відбувається, після рішення суду настає час щодо примусового стягнення суми боргу через органи державної виконавчої служби. Але це тривалий і непростий процес. Відсутність у газопостачальної компанії дієвих важелів впливу на платіжну дисципліну, особливо в умовах зростання вартості газу, призводить до подальшого накопичення заборгованості, і погіршення фінансової нестабільності «Закарпатгаз», яка за рахунок своїх доходів забезпечує безперебійність газопостачання на Закарпатті.

Loading...

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *