За сприяння обласної ради в Ужгороді відбувся форум із питань енергоефективності та захисту довкілля

За сприяння обласної ради в Ужгороді відбувся форум із питань енергоефективності та захисту довкілля
За сприяння обласної ради в Ужгороді відбувся форум із питань енергоефективності та захисту довкілля
Сьогодні, 29 жовтня в Ужгороді відбувся Закарпатський обласний форум «Енергоефективна громада – чисте довкілля», який ініціювали Держенергоефективності України, Міжфракційне депутатське об’єднання «Енергоефективна Україна» у Верховній Раді та Закарпатська обласна рада.
Участь у заході взяли: в.п. голови Закарпатської обласної ради Василь Іванчо, народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання Микола Тищенко, народний депутат України Михайло Лаба,  депутат облради Іван Синетар, директор Департаменту регулювання у сфері енергоефективності, промисловості та мереж Держенергоефективності Віктор Білько, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, проф., ректор УжНУ Володимир Смоланка, а також провідні фахівці у галузі енергоефективності та ін.
Мета форуму: представити громадам державну політику та інструменти підвищення енергоефективності у житловій, соціальній і бюджетних сферах, а також обговорити механізми фінансування відповідних проєктів.
Організатори наголошують, що на початку опалювального сезону вкрай важливо роз’яснити громадам переваги та можливості енергоефективності – вагомого інструменту для соціально-економічного захисту українців, зменшення їхніх витрат на комунальні послуги та подолання енергетичної бідності у цілому.
Серед порушених на форумі тем: енергоефективність у житловій, комунальній та бюджетній сферах; зелене фінансування; енергія з твердих побутових відходів; альтернативні види палива.
У вітальному слові Василь Іванчо, серед іншого зазначив, що Закарпаття завжди було у лідерах рейтингу енергоефективності України, зокрема й завдяки тому, що область повністю відійшла від централізованого енергопостачання.
Тож, для нас пріоритетне завдання – впровадити усі можливі заходи з енергозбереження, щоб зберегти тепло, яке генеруються автономними котельнями. Він також підкреслив, що такі завдання відображені й у Стратегії розвитку Закарпатської області на період 2021 – 2027 років.
Окрім того, посадовець обласної ради наголосив, що громади краю мають чимало гарних ініціатив, затим – презентував пілотний проєкт з тепломодернізації бюджетних установ комунальної власності, у який включені: Закарпатський облмуздрамтеатр, Закарпатська обласна філармонія та Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості «Падіюн».
Проєкт сприятиме економії бюджетних коштів на оплату комунальних послуг, поліпшенню якості надання послуг, розвитку культури і освіти.
«Переконаний, що підписаний напередодні Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між Державним агентством з енергоефективності, енергозбереження України та Закарпатською обласною радою, слугуватиме процесу поліпшенню соціальної інфраструктури територій та життєзабезпечення громад», – підкреслив Василь Васильович та зазначив, що Держенергоефективності готове активно допомагати громадам Закарпатської області застосовувати різні інструменти для підвищення енергоефективності: енергоменеджмент, енергомоніторинг, модернізацію об’єктів бюджетної та комунальної сфер.
На форумі серед іншого наголошувалося, що енергоефективність – це шлях до якісного життя громад, зростання їх добробуту, доступних і дешевших комунальних послуг.
Зокрема, в Україні із червня 2020 року набула чинності Угода, за якою Міжнародний банк реконструкції та розвитку (Світовий банк) надає Україні фінансову підтримку на Програму «Прискорення приватних інвестицій у сільське господарство України».
У рамках Угоди протягом 2020 – 2024 років за кошти держбюджету, зокрема, заплановано розробити 600 комплексних планів просторового розвитку територій громад.
Пресслужба Закарапстької облради
НОВИНИ ПАРТНЕРІВ
Новини партнерів

Comments:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *